Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Széchenyi István Egyetem...

Széchenyi István Egyetem gazdálkodási és menedzsment költségtérítéses szakra 298 ponttal ugye felvesznek?

Figyelt kérdés

Lenne még +24 pontom, mert elvégeztem egy felsőfokú szakképzést szintén ugyanezen az egyetemen, de a bizonyítványt nem hiszem, hogy meg tudom szerezni 10-ig, mert a to-n elküldtek, hogy XY-nál érdeklődjek, XY pedig a to-ra küldött.

Tavaly 245 volt a ponthatár, de ettől még félek, hogy mi van, ha mégis azon a 24 ponton fog múlni...


2013. júl. 8. 23:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Csak egy kérdés.Miért akarsz erre a szakra menni?

Ha megnézed,akkor szinte mindenki erre megy.Nem túl előnyös!

Sok helyen van már jobb képzés 240-től.

2013. júl. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Például? Legyek mérnök úgy, hogy nem érdekel és hülye vagyok a fizikához, kémiához és még sorolhatnám?

Engem ez a szak érdekel már 13 éves korom óta, nem fogom feladni az álmaimat csak azért mert drága Hoffmann Rózsika fizetőssé tette az összes gazdasági, jogi, kommunikációs és még sorolhatnám milyen szakot, mert épp most ezek telítettek.

Abba nem gondolt bele se ő és szerintem te sem, hogy most nagyon támogatja és nyomatja a mérnöki szakokat, mindenki arra megy, tripla annyi hely van a mérnöki szakokon, mint a másikakon. Arra gondoltál, hogy 5-10-15 év múlva mennyi mérnök lesz az országban? Mire én végzek úgy gondolom, hogy már nem lesz annyira telített ez a szakma, sokkal inkább mérnökből lesz minden sarkon egy. De ki tudja mi lesz ebben az országban akár 5 év múlva, lehet, hogy már mint ország nem fog létezni... :)

2013. júl. 9. 13:32
 3/12 A kérdező kommentje:
Egyébként azért is akarok erre a szakra menni, mert mint írtam felsőfokú szakképzésre jártam ugyanerre az egyetemre és kb. a tárgyak 10%-át be tudnám számíttatni, első 2 félévben csak 2-3 tárgyat kellene felvennem (persze többet vennék fel), így 3,5 év helyett akár 1 évvel előbb is tudnék végezni.
2013. júl. 9. 13:34
 4/12 anonim ***** válasza:
51%

Fel fognak venni, nyugodj meg!

De egyébként nincs valami sok pontod. 350 pont alatt senkit nem szabadna felvenni gazdasági szakokra, de hát ez van. Ez az én szubjektív véleményem.

2013. júl. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen, számítottam ilyen válaszra is.. :)

Mindkét tárgyból az érettségim erős 4-es, ami igen, lehetne 5-ös is, ám azért mert valakinek "csak" 75%-os érettségije lett még nem kell leszólni, ettől még teljesíthet jól az egyetemen. Egyébként középiskolában én voltam az egyik legjobb tanuló az osztályban, érettségi előtt néhány hónappal magánéleti gondjaim voltak (amit nem részleteznék) emiatt nem tudtam kellőképpen felkészülni az érettségire. Egyébként 2 éve (mikor érettségiztem) is jelentkeztem gazdálkodási és menedzsment szakra államira (mert akkor még 380-390 ponttal is felvették az embert), de a rossz érettségi miatt csak fsz-re vettek fel. Azt terveztem, hogy újraérettségizek majd, hogy államira bekerülhessek, ám tavaly megszüntették az állami helyeket a gazdasági szakokon, így értelmetlennek láttam, hogy jobb érettségit csináljak, mivel fizetősre ennyivel is felvesznek (legalább is remélem), na meg persze arra számítottam, hogy kapok még +24 pontot az fsz bizonyítványra.

Attól nem félek, hogy nem bírnám a szakot, mivel a legtöbb tárgyam a kereskedelem és marketing illetve a gazdálkodási és menedzsment szakosokkal volt, persze a legtöbb más kóddal futott (gondolom hogy azt ne lehessen beszámíttatni), de ugyanazt az anyagot adták le és kérték vissza. Ettől eltekintve a felsőfokú szakképzést kiráztam a kisujjamból...

Szerintem nem kéne egyeseknek leszólniuk valakit azért mert "csak" ennyi pontja van vagy felnézni valakire hogy húú de sok pontja van, mert ismerek olyat, akinek majdnem 100%-os érettségije van és kibukott az egyetemről (úgy volt vele, hogy úgyis megcsinálnom,le*szarta a tanulást..) és olyat is akinek nem lett túl jó érettségije de tudja, hogy mit akar és tanul rendesen, így nem veszélyezteti az, hogy kibukjon.

2013. júl. 9. 14:21
 6/12 anonim ***** válasza:

"a rossz érettségi miatt csak fsz-re vettek fel."

Nyelvvizsga + emelt szintű nélkül mégis mire számítottál?

2013. júl. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Hajrá!Nem tudom mi a fa5znak raktál fel ilyen kérdést,ha mindenkit csak leoltasz.Fevesznek,megnyugodhatsz,csk legyen elég zs apuci tárcájában...
2013. júl. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Azért oltok le mindenkit, mert nem a kérdésre válaszoltok!!! A kérdés nem arra irányult, hogy szóljatok le milyen kevés pontom van és hasonlók, csupán félek, hogy a 24 ponton fog múlni.

Egyébként nagyot tévedsz, a szüleim nem tudnának támogatni anyagilag, míg fsz-en tanultam akkor is ösztöndíjból + szoc.tám.ból éltem meg, mellette pedig rendszeresen dolgoztam, így sikerült összegyűjtenem 2 év alatt annyi pénzt, hogy elég legyen 3 félévnyi tandíjra és tervezem, hogy továbbra is dolgozni fogok egyetem mellett, ugyanis a szüleim továbbra SEM tudnak támogatni anyagilag.

Egyik válaszolónak pedig igaza van, csinálhattam volna nyelvvizsgát, a középfokú simán meglenne, csakhogy nekem felsőfokú kell, ugyanis előre gondolkodom és majd ahhoz, hogy megkapjam a diplomámat nem elég egy sima középfokú nyelvvizsga, felsőfokú kell, ahhoz pedig, hogy legyen egy jó felsőfokú nyelvvizsgám még úgy érzem picit tanulnom kell.

Emelt érettségit is csinálhattam volna, ebben is teljesen igazad van, tervben is volt töriből és németből, ám mint írtam családi problémák miatt végül mégis maradt a közép. Később pedig nem láttam értelmét, hogy újra belevágjak az érettségibe, mivel arra számítottam, hogy lesz 322 pontom, amivel már biztos, hogy bekerülnék költségesre.

2013. júl. 9. 15:32
 9/12 anonim ***** válasza:
32%

" és nyomatja a mérnöki szakokat, mindenki arra megy, tripla annyi hely van a mérnöki szakokon, mint a másikakon. Arra gondoltál, hogy 5-10-15 év múlva mennyi mérnök lesz az országban?"


Kisöcsi, attól hogy egy szakra nem 200 hanem 400 embert engednek be, a nívó nem kerül leljebb. A szintet akkor is meg kell ütni. Ami változik az az, hogy egy év után a nem 100-at bas.znak ki, hanem 250-et.


Ezzel ellentétben a büfé-ruhatár szakokon még csak ki sem ba.sszák őket.


Tudom azt hiszed csak te vagy képes gondolkodni, de Hoffmannék sem teljesen hülyék...

2013. júl. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Rendben, itt látom nagyon ellenségesek az emberek és először is mindenki csak támadt, ahelyett, hogy inkább a kérdésre válaszoltatok volna. Nem arra lettem volna kíváncsi, hogy mire kellene/kellett volna jelentkeznem, mivel ezt egyedül is el tudom dönteni. Esetleg az fel sem merül valakiben, hogy később nem másnak akarok majd dolgozni, hanem saját céget alapítani? Ahhoz pedig igenis jobban jön ez a végzettség, mint a mérnöki. Na most jönnek majd a támadások, hogy elég sok cég van már...Nyilván aki nem műszaki beállítottságú az nem fog mérnöknek tanulni, ennyi.

Hagyjuk is, nem kérek több hozzászólást, azért "köszönöm" az eddigi használhatatlan válaszokat.

2013. júl. 14. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!