Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen oktatási rendszer van...

Milyen oktatási rendszer van Romániában, hogy olyan sokan megbuknak az érettségin?

Figyelt kérdés

2013. júl. 9. 23:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nehezek nagyon az érettségik. Múltkor megnéztem egy matematika feladatsort... Nem egyszerű kör kerülete, meg másodfokú egyenletek voltak. Deriválás, integrálás stb.stb.
2013. júl. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%
Én még egy korábbi eduline cikkben azt olvastam, a diákok fele nem is jelentkezett az érettségire. Lehet, hogy így értik, hogy a felük megbukott?
2013. júl. 10. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Azonkívül a nehéz feladatok miatt nagy hagyományai voltak a csalásnak, amit most megnehezítettek, és ez sokakat rosszul érintett.
2013. júl. 10. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Romániában magasabb a érettségire jelentkező diákok aránya, mint Magyarországon. (Akkor ezek szerint nálunk a diákok kevesebb, mint ötven százaléka jelentkezik..) Amúgy meg sokkal nehezebbek a romániai érettségik. Ott érsz is valamit az érettségiddel, itt meg majdnem mindenki képes egy elégségesre megírni...
2013. júl. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
41%

Romaniaban az a baj, hogy az utobbi evtizedben divatba jott a "csak a hulye tanul" cigany mentalitas, aztan most kezdik meginni a levet.


Hulyeseg az, hogy "nehez volt", es "nem tudtak csalni". Mikor en erettsegiztem (90-es evek), 8 vizsgank volt, es mindegyikbol 500 - 1000 - 2000 oldalnyi anyagot kellett kivulrol tudni. Puskazas pedig nem volt, mert ezer oldalas puskat ugysem irhatsz, ilyen fulbe / szemuvegbe beteheto nindzsa kutyuk pedig akkoriban nem voltak... Megis a jelentkezok 85%-a elsore atment! A mostani erettsegi ehhez kepest egy vicc, ennek ellenere a kolykok fele se csuszik at. No comment.

2013. júl. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
90%
Dehogy volt divat!!! Csak egy példa.. Az EU-ban Magyarországon beszélnek a legkevesebben idegen nyíelvet. Románia 5-6 helyezéssel előttünk van...
2013. júl. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!