Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha már az elsősegélyen is...

Ha már az elsősegélyen is szédültem a vér hallatán, az orvosit nem bírnám?

Figyelt kérdés
Amikor mondta az oktató, hogy ilyen meg olyan erősen spriccel a vér az artériás vérzésnél, majdnem leszédültem a székről. De akkor is az ájulás kerülgetett, mikor olyat mondott, hogy a törött csont átszúrja a bőrt.. Az orvosit tuti nem bírnám? Tudom, hogy formalinos testekben kell "matatni", meg később "friss"-ben is.
2013. júl. 10. 15:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Hozzá lehet szokni, de ha már a tested így tiltakozik miért akarsz orvos lenni? Egy patológia gyakorlaton ott halnál meg...
2013. júl. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem, nem bírnád. Sajnálom, keress már segítő hivatást! :)
2013. júl. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg.

Ha ennyire "érzékeny" vagy az ilyen dolgokra,

nem biztos, hogy hosszú távon el bírnád viselni

2013. júl. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%

Még a nővérnek sem szabad rossszul lenie a vértől

pl. mert bizony sokszor kell vért vennie

2013. júl. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
menj inkább gyógyszerésznek.
2013. júl. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igazából lehetne akár ez is probléma, de akinek van bármi köze az orvosi karhoz , tudja,hogy :

Emberek 30%+ már első évben elvérzik, és már első évben csúszik egy évet, pedig nagyjából mindenki éveken át volt jeles.


Minimális aki "egészségügyi" vagy pszichés ok miatt távozik, és nem tanulmányi gondok miatt

2013. júl. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is a gyógyszerész szak jobb választás, főleg ha a kémia érdekel és megy is, ezen kívül sok orvosi tárgy is lesz ott, bár nyilván a kémia lesz hangsúlyos.
2013. júl. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
a gyógyszerészetin nincs ilyen nagyon "véres-dolog"??
2013. júl. 10. 17:18
 9/10 anonim ***** válasza:

A GYTK-n sokkal kevésbé van.

Meg ha gyógyszertárban fogsz dolgozni később, ott sem kell ellátnod úgy az embereket, mint ahogy egy gyakorló orvosnak. Csak hát a gyógyszereket adod ki meg esetleg kevergetsz kenőcsöket. Az is érdekes szakma.

2013. júl. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem van ismerősöm, aki gyógyszerészetire ment

és nagyon szerette/ szereti.

Érdekes ismerni a különféle hatóanyagokat.

És úgy is nagyon tudsz segíteni az embereknek, ha ezekhez értesz!

2013. júl. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!