Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 14 éves lány vagyok, azaz...

14 éves lány vagyok, azaz most leszek 9-es. Ha most közgazdaságot fogok tanulni később mehetek egyetemre más szak irányba nem?

Figyelt kérdés
Most egy szakközép iskolába fogok járni közgazdaság szakra...és ugye 4 év múlva lesz egy érettségim meg szakmám meg az angol nyelvvizsgát mindenképp le szeretném tenni emelt szinten...de engem nagyon érdekelnek ezek a kémiai dolgok is...és, ha elvégzem ezt az iskolát tovább mehetek egyetemre...ebben a közgazdaságban is?? És valami toxikológiát? vagy patológiára is mehetek? ha persze felvesznek....tudom, hogy 4 évvel korábban tettem ki a kérdést, de érdekelne és előre is köszi a válaszokat :)

2013. júl. 15. 08:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Továbbtanulhatsz később bármienek. Logikusan ha közgázt tanulsz, ott könnyebb lesz, mert pl ha bioszos szakra akarsz ink menni, akkor mindent előről kell megtanulnod. Ott a költségvetősdi nem téma. De menni mehetsz, bármikor, bárhova.
2013. júl. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Emelt szintű nyelvvizsga nincsen. Emelt szintű érettségi viszont igen, ami nagyjából egy középfokú nyelvvizsgának felel meg, de gondolom Te inkább a felsőfokra gondoltál.

Az, hogy most tanulsz valamit gimiben/szakközépben, még nem jelenti azt, hogy később is azzal kell majd foglalkoznod. Én német nemzetiségi gimibe jártam, osztályom több, mint a fele germanisztika, meg hasonló szakra jár, én orvosira. Úgyhogy természetesen bármilyen irányba mehetsz tovább, ez csak rajtad múlik.

2013. júl. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én angol spec.en voltam,azért választottam azt,mert a nyelv fontos.Minél hamarabb le akartam tenni. Aztán utolsó év előtt előrehozottaztam belőle,így utolsó évben nem is tanultam,hanem a kémiára és bioszra tudtam koncentrálni.Szerencsére abban is kiemelkedő volt a sulim,így mehetek nagy valószínűséggel orvosnak.

Mondjuk a közgáznak nem sok köze van az orvosihoz. Ahhoz,hogy bekerülj orvosira ma már mindkettőből emelt szinten kell érettségizni.Emiatt én hasznosabbnak tartanám,ha inkább rájuk fordítanád az időt,mintsem olyanra,amivel úgysem mész tovább,mert akkor elvileg nem közgazdász vagy ilyesmi szeretnél lenni.

2013. júl. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!