Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi az a szak, amit érdemes a...

Mi az a szak, amit érdemes a mai világba tanulni? (lány vagyok)

Figyelt kérdés
Sok szakról hallottam már, hogy ezt nem éri meg tanulni, úgyse tudsz vele elhelyezkedni, de akkor melyik az a szak, amivel ellehet helyezkedni és amit megéri tanulni..
2011. jún. 12. 19:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
orvosi a legnyerőbb :))))
2011. jún. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
8%
Ha fiú lennél azt mondanám hogy: katonaság, rendőrség, tűzoltóság... De nem kell több nő, főlleg rendőrnek nem...
2011. jún. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Tom Benko ***** válasza:
76%
Fizikus. Matematikus. Vegyész. TT tanár.
2011. jún. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
tanáááár??? na az az amit senkinek nem ajánlanék:D
2011. jún. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Vegyésznek!!

Osztatlan a képzés jobb helyen és 300 nettó bér a fizetés ha elvégzed. Iszonyat keresettek és iszonyat kevés van belőlük.

2011. jún. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó hozzászóló! Nem csodálom hogy kevés van belőlük, mert nagyon veszélyes. Nekem "csak" 3 vegyész ismerősöm lett rákos, kettő meg is halt. Nem tudom elképzelni hogy véletlen. A gyerekeimnek biztos megtiltom hogy ezt a szakmát válasszák.
2011. jún. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Silber ***** válasza:
76%

"A válasz írója 47%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:33"

Az nagyapám leukémiás volt, faterom unokatestvére tüdőrákos, nagyfateromé szintén. Soha egyikük sem járt labor közelében. Faterom vérnyomásos, anyám visszeres és migrénes. Mégsem járt soha egyik sem laborban, sőt, veszélyes anyagokkal sem dolgoztak. Nekem semmi bajom (laborleletek bizonyítják), pedig évek óta koptatom a laboreszközöket. Ne tiltsd meg nekik, mert csak egy jó élet lehetőségét veszed el tőlük. És én speciel több kiöregedett vegyészről tudok, mint katonáról, tűzoltóról... Utóbbikat sajnos meg sem fizetik.

2011. jún. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

TIPPEK FELSŐFOKÚ TOVÁBBTANULÁSHOZ


Véleményem szerint amit érdemes...


- Mérnök :

Gépész, villamos, mechatronikai, vegyész, mérnök informatikus...Európa szerte hiány van.


- Orvos :

Ebből legnagyobb hiány inkább Magyarországon van, mivel mindenki vándorol ki milliós fizetésekért. Itt meg 6 vagy több évet is tanul valaki, majdnem 30 éves lesz, mire elvégzi, aztán kevés fizetéssel alázzák meg őket. Általánosságban pedig az emberek elöregednek, így hajlamosabbra lesznek a megbetegedésre (de lehetsz gyerekorvos is, ha nem akarod öreg nénik panaszait hallani xD), mindig szükség lesz orvosokra, akiket ha az állam pénzileg nem, de az emberek többsége megbecsüli.


- Programozó/Mérnök/Gazdaságinformatikus :

Én gazdinfósnak készülök, aki vállalatirányító rendszerekkel foglalkozik, mint például az SAP. Java, C++ és C#-programozókra van kereslet, de az egyetemen csak az alapokat tanítják meg. Ha ügyes vagy, talpraesett, akkor már a Bsc diplomaosztó előtt rád talál valaki.


- Pénzügy- és Számvitel :

Ezzel könyvelővé válhatsz, de ha nem vagyok hülye, nagyon jól jöhet, ha céget akarsz alapítani :D


Amiket nem nagyon ajánlanék...


- Kommunikáció és médiatudomány :

Az mi? A kommunikáción megtanítanak beszélni? A médiaszakmába pedig nem az ilyen frissdiplomások kerülnek be, hanem azok, akik jó haverságba vannak az egyik műsorvezetővel/médiaszakemberrel. Országszerte el van terjedve, mint a legnagyobb büfé- és divatszak.


- Jogászat :

Nagyon jó elhelyezkedési lehetőségek...voltak 20 éve. Csak akkor válaszd, ha egyik szülőd, rokonod sztárügyvéd és tovább akarod vinni a dinasztiáját, különben meg rengeteg végzett jogász van, akik nem tudtak elhelyezkedni. Talán a nemzetközi jogot érdemes lehet tanulni, de kiemelkedőnek kell lenned, ha be akarsz kerülni az EU bürökráciájába.


- Bölcsészettudomány :

Sokan végeznek bölcsészetet, mert az emberek többsége humán beállítottságú, de ez nem a baj, ha valaki humános. Itt lehet tanulni, történelem, magyar, vagy nyelvszakos tanárnak is, de ha nem egy nagyobb városban akarnál tanítani, akkor láthatjuk, hogy sorra zárnak be iskolákat. Egy Fidesz-rendelet szerint pedig 4000 tanárt kívánnak elbocsájtani, de lehet, hogy ez mendemonda. Fordítókból és tolmácsokból szintén túlképzés van, nehéz állást kifogni, kivéve, ha nem a divatos angol/német/francia nyelveket tanultad, hanem ritkább, de nehezebb nyelveket. Orosz, japán és kínai fordítókra néhány helyen van igény.


Szabad bölcsészet? Maximum, ha az egyetemen kívánsz dolgozni, mint kutató vagy oktató. Egy munkahelyen mit csinál az ilyen végzettségű? Kollégája mellett filozófiákat gyárt? Olyan szak, amit ha hobbiból, érdekességből, okosodás gyanánt el lehet végezni, megélhetésért nem.


- Társadalomtudományok, Szociológia, Politológia :

Ugyanaz, mint szabad bölcsészet. Politikus pedig nem a politológia-képzéstől válik azzá, hanem vagy valamelyik mostani politikus gyermekeként születsz meg, vagy valamelyik pártnak elkezdesz nyalni.


- Pszichológia :

Régen megkérdeztem a gimis biosztanárnőmet a pszichológusokról. Véleménye szerint ahhoz képest mennyit tanult, nem fizetik meg.


- Közgazdász :

Szintén divat, úgy látom ezt is túl sokan végzik. Lehet ez még jó képzés és megéri elvégezni, de ha már pénzügy, akkor inkább pénzügy- és számvitel. Igaz, ez utóbbi a legmatekosabb pénzügyi képzés, de ha mindent beleadsz, akkor megéri.


- Kerülj bármi olyan képzést, aminek "menedzser"-végződése van. Szépen hangzik a műszaki menedzser, aki egyszerre jártas a közgazdaságban és a műszaki dolgokban, de egyiket sem ismeri behatóbban, mint egy mérnök vagy közgazdász, hanem kicsit ebből is, meg abból is tud valamit, ami kevés. Nem akkor lesz menedzser valaki, ha elvégez egy ilyen becsapás-képzést, hanem ha egy cégen dolgozol, akkor az ottani évek múlásával, szakmai tapasztalat szerzésével léphetsz felfele a ranglétrán.


- Amikből mondtam, látszik, hogy a humán beállítottságúak sajnos sokkal rosszabbul járnak a felsőoktatásban, mint a reál beállítottságúak. Nyugi, én is humán beállítottságú vagyok, szeretek a történelemmel foglalkozni, hibátlanul elszavaltam József Attila "Dunánál" című versét, matekból viszont tizedikben kettes lettem (majdnem meg is buktam). Végzősként jöttem rá, hogy gazdaságinformatikán szükségem van a matekra, így belehúztam, megcsináltam minden házit, internetről gyakoroltam a matek érettségire. Év végén ötös lettem matekból, az érettségim pedig négyes lett. És igen, tudom, hogy a felsőfokú matek köszönő viszonyban sincs a középiskolás "gyógymatekkal". Tőled függ, hogy akarod-e a dolgot, vagy sem. Rosszabb esetben magántanárral gyakorolsz vagy egy diáktársad segítségét kéred. Nekem van villamosmérnök-hallgató rokonom, de ajánlott a reálos képzés előtt nyáron még átnézni a "gyógymatekot". Sőt, a matematika.hu -oldalról még meg is nézheted a deriválást, integrálást.xD


Ha úgy érzed, hogy tényleg igaziból humán vagy, akkor a közgazdászt érdemes elvégezni. Ők is integrálnak/deriválnak, de max kb. csak egy félévet, míg a mérnökök többet. Sajnos a mai világban nem érdemes humán szakokba vágni a fejszét, pedig én is akartam, de nem vannak oda a munkáltatók a művészlelkekért. :(


- Az elhelyezkedés később tőled is függ, hogy szorgalmi időszakban csak kocsmázol és vígan átbukfencezel kettesekkel a vizsgákon, vagy pedig külföldi ösztöndíjakat is megpályázol, részt veszel az egyetemi kutatómunkákon, stb. Mondtam, hogy egy informatikus még Bsc diploma osztó előtt kaphat állást, de szerinted ő azt csinálta, amit 3,5 évig kötelező volt és kész?


- Mindenki parázik a vizsgaidőszakoktól, de elmondok egy titkot, amit unokatestvérem mondott el : figyelj, és légy aktív a szorgalmi időszakban, még otthon is nézd át jegyzeteidet abban az időszakban, így ha középiskolában is jól fogott az agyad, akkor a vizsgaidőszak könnyebb lesz, mintha utolsó héten vagy éjszaka próbálnál bemagolni 500 oldalas tananyagot.


- Tuti kihagytam egy rakás dolgot, mint a katonai szakokat (akarsz lányként katonatiszt lenni?:D), agrárszakokat,a lányos szakokat, csecsemő- meg kisgyermekgondozó meg nevelő, óvodapedagógus (osztálytársam ennek készül:D , pedig ki nem állhatja a kisgyerkőcöket. Ha te is ilyen vagy, akkor ha nem szereted meg a lúrkókat, csapnivaló óvónéni leszel xD). Nos, őszinte leszek... Nem nagyon értek ezekhez, de sajnos így késő este már nem akarok utánakutakodni a google-n. xD


- Ha nem elég amiket leírtam, bármikor megnézheted a felvi.hu szakleírásait : [link]


Ügyelj arra, hogy néhány helyen igyekeznek csalogató ismertetőket írni, bár ez főleg a felvi-s újságokra vonatkozik, a legtöbb főiskolának/egyetemnek csak a létszám számít, ami után kapják a pénzt. LEGYEN KRITIKUS GONDOLKODÁSMÓDOD ÉS NE DŐLJ BE MINDENNEK!


- Ha egy szak érdekel, biztos érdekel az is, milyen tantárgyaid lehetnek. A legtöbb intézmény honlapján fenn van a tanterv, más néven hálóterv is. Vegyük az én példámat, és nézzük meg mi van az NYME gazdaságinformatika Bsc-képzésén : [link]


- Sok sikert! :D

2011. jún. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Rendőrnek, orvosnak, tűzoltósnak, Mentősnek, Tanárnak Ne menj! Mert ezeket egyáltalán nem fizetik meg.

A Gazdálkodási és Jogi tanulmányokat preferálom előnybe, mivel abba van a pénz. Ha elkapsz egy szálat és esetlegesen képes vagy egy jó marketinget összehozni akkor akár egyedül mérlegképes könyvelő lehetsz. Amihez olyan nagyon sok tanulás nem kell, mégis jól fizet. Amihez több tanulás kell, nagyon nagyon sok tanulás az az Osztatlan Jogász képzés. Ugyan az a helyzet ha Jól választ ha jó a marketing ha minden klappol és nem hagyja magát az árral sodródni az ember akkor evvel az állással is egész szép fizetést össze lehet hozni.


De.. Tudod az a legjobb munka amit szeretsz csinálni. Szenvedéllyel űzni minden nap. Erre viszont csak te tudod a választ.


Ha szereted a divatot, a ruhákat. Akkor tanulj művészeti, ruhaipari iskolába. Ha igazán tényleg NAGYON szeretnél evvel célokat elérni, akkor sikerülni is fog! Elég jól keresnek a hazai Designerek is. Csak kell a szufla, a sok beleölt idő.

2011. jún. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

20.56-os


Igen, vannak példák és ellenpéldák, ott a hajlam, genetika , stb. Ennek ellenére látok összefüggést nagyon is. Akinek van rá hajlama és olyan környezetben dolgozik, könnyebben beteg lehet. De ha elkerüli lehet megússza.

2011. jún. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!