Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Gödöllői Szent István...

A Gödöllői Szent István Egyetemen mennyire nehéz a diplomaszerzés?

Figyelt kérdés
Műszaki terület, gépész, mechatronika esetleg műszaki menedzser szak érdekel, de mivel család és munka mellett járnék, így az is számít, hogy melyik a "legkönnyebb".
2013. júl. 15. 12:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Amit kérdezel a top 3-4-ba belefér műszaki karok között, nem hogy legkönnyebb inkább egy egyik legnehezebb (jó BME-t nem éri utol az biztos..de ettől sok könnyebb van ha ez a cél)
2013. júl. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ez a cél. Mi lenne a sokkal könnyebb szerinted? Vannak konkrét ötleteid?
2013. júl. 16. 21:20
 3/6 anonim ***** válasza:

Eleve a megjelölt szakok közül melyiket szeretnéd elvégezni jobban? Gépész, mechatronika, műszaki menedzser közül az utolsó sokkal könnyebb mint az előző kettő. Számít e az hogy hol laksz?? Vagy ez mindegy neked...mennyi pontod van..sok tényezős..

A könnyebbek a főiskolák általánosságban. (de műszaki képzésben a könnyebb sem könnyűt jelent!!!!!!!)

2013. júl. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Monoron lakom, így ennek a környékén keresek. Szolnok pl vállalható távolságra van, de arról rosszakat hallottam (anyagi lehúzás) Pontom 400, de már jó rég érettségiztem (1996-ban) Műszaki jellegű végzettség kell (a munkahelyem kéri) Levelezőn, vagy távoktatáson, végezném.
2013. júl. 17. 09:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Válaszomnál figyelembe vettem a távolságokat, is tehát sok intézményt figyelmen kívül hagytam. Szolnoki Főiskoláról én is rosszakat hallottam ezért ezt sem vettem bele. Azt sem írtad hogy feltétlenül állami hely kell e vagy ez nem olyan fontos.

Ha csak annyi a kritérium hogy műszaki jellegű végzettség kell akkor más szakok is szóba jöhetnek? Vagy azért a szakok kötöttek?

A legkönnyebb a Óbudai Egyetem Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Kar,könnyűipari mérnöki,környezetmérnöki szakai ( a műszaki felsőoktatásban ahol van állami hely is), viszont ha valamiért munkahelyet kell váltanod akkor ezek nem jó végzettségek.

Műszaki menedzser képzés esetében: (de ez sem annyira piacképes diploma)

Dunaújvárosi Főiskola

Edutus Főiskola (itt mindenből csak fizetős van)

Gábor Dénes Főiskola (itt mindenből csak fizetős van)

Gépészmérnöki: (én a helyedben ezt választanám..)

DF

Óbudai Egyetem

2013. júl. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat. Ha jól értem a Gábor Dénes, gépészmérnökit javasoltad leginkább? A helzet az, hogy jelenleg Üzemeltetsi Vezetőként dolgozom és ehhez kell valamiféle (gyakorlatilag bármi) műszaki diploma. Mivel család és munka mellett végezném, ezért számomra az a legmegfelelőbb, amit ezek közül a legkönyebb elvégezni. Éppen ezért gondolkodtam a Műszaki menedzserben, mert arról az hírlik, hogy azt talán nem annyira nehéz elvégezni. (persze tudom, hogy diplomáról lévén szó nagyon is nehéz bármelyik szak és kar). Most amiket írtál, ezek alapján az Edutus főiskola Műszaki menedzser Létesítménygazdálkodás szakirány lenne (legalábbis jelenlegi munkahelyemhez passzoló)a legkézenfekvőbb. Persze az sem mindegy, hogy esetleg másik munkahelyen érek-e majd valamit a megszerzett képesítésemmel. Mert az meg hülyeség lenne, hogy egy csomó pénzt és időt rászánok, aztán nem ér semmit.

Állami és költségtérítéses is érdekel. AZt is hallottam, hogy a költségtérítéseseket jobban átengedik, igaz lehet ez?

2013. júl. 17. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!