Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Corvinuson milyen diákszerve...

A Corvinuson milyen diákszervezethez ajánlott csatlakozni?

Figyelt kérdés

Szeptembertől remélhetőleg a Corvinusra fogok járni, és mindenképp szeretnék valamelyik szervezethez csatlakozni, de nem tudom melyikhez. Év közben a nyílt napokon több szervezet is bemutatkozott. Szerintetek az SG, a HÖK vagy az ÖCSI jobb?

SG-re jártam egész évben, nekem nagyon tetszett, látszott hogy a tanárok jóban vannak, élvezik amit csinálnak. Abban nem vagyok biztos, hogy mennyire szeretném erre áldozni a szombat délelőttjeimet.

A gimiben DÖK-ös voltam, ezért vonz a HÖK és az ÖCSI. Elég sok tapasztalatom van a programok szervezésében és élvezem is, szeretem csinálni, de nyílt napon az ÖCSIsek valamiért nem voltak annyira szimpatikusak :/ A HÖK is érdekelne, mert talán az hasonlít legjobban a középiskolai DÖKhöz, és szívesen segítenék a többi hallgatónak amiben csak tudok. Valamint, külső szemlélőként úgy látom, hogy ott jó kapcsolatokat lehet kiépíteni.

Akinek van tapasztalata bármelyikkel kapcsolatban az írjon légyszives :)



2013. júl. 16. 20:05
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Majd gólyatáborban úgyis megismered őket jobban. Plusz a felvételik nem azonnal vannak, hanem később, addig tudsz tájékozódni, elmenni a rendezvényeikre.

Az én tapasztalatom az, hogy mindegyik diákszervezet másfajta érdeklődésű és személyiségű embereket vonz. Persze a szimpátia nem elég, oda be is kell kerülni, nem csak random veszi fel az embereket, vannak felvételi rendezvények.

Szerintem az ÖCSI-t azt azoknak találták ki, akik iszonyúan nyitottak az emberek felé, folyamatosan pörögnek és a közösségi életben a topon vannak, azonban szakmailag kevésbé sikeresek.

Vannak még a szakkollégiumok is, azok is szervezetek, és ahogy olvasod a nevében a szakmai fejlődésre helyezi a hangsúlyt. Specializál különféle területre. Vannak órák, rendezvények, amelyeken ott kell lenni, illetve nem árt, ha ott vagy. Bekerülni nem könnyű ezekre a helyekre, szakmailag a topon kell lenni, és kell egy bizonyos személyiség hozzá. Azonban ezen belül hatalmas nagy kötelékek alakulnak ki, jó kapcsolatokat és jó társaságot is lehet kapni. Egyáltalán nem stréber arcok vannak ott.

A HÖK az egészen más tészta, oda kell egy politikusi véna, ami vagy van, vagy nincs. Ha akarod csinálni (ami eléggé megéri), akkor fel kell ismerned már az elején, hogyan lehet oda bekerülni. Plusz az évfolyamoddal nem árt jó kapcsolatot kialakítani azonnal, ugyanis ők fognak oda téged beszavazni, vagy nem.

Az SG-t én az ÖCSI és a szakkolik közé tenném. Nem annyira szakmai, de azért mégis van benne egy kevés, inkább társasági.

De ezek közül sok van még, azt hiszem az Aisec is ilyen, stb. Úgyis megismered majd őket. Én azt ajánlom, hogy valamit mindenféleképpen keress majd, amely a személyiségednek és a motivációdnak megfelel, ugyanis muszáj tartozni valahova az egyetemen belül.

Btw nem vagyok Corvinusos, csak nagyjából ismerem, és más egyetemeken is hasonló struktúra alapján épülnek fel ezek a szervezetek, csak más néven.

2013. júl. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!