Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvételi problémam lenne,...

Felvételi problémam lenne, most hogy van ez?

Figyelt kérdés
az lenne a gond hogy 0 a pontszámom az e-felvin az indok pedig :A jelentkezésen középszintű érettségi vizsgaeredmény nem fogadható el . Felhívtam őket és azt mondták hogy legalább egy tárgybol emelt érettségi kell én ezt tudom és mondtam is hogy angol-bol B2 érettségim van ,de a hapsi csak fújta a dumáját . Most akkor a B2 nem emeltszintú ? Holnap mehetek Pestre ... mnodhatom hogy szuper

2013. júl. 17. 13:32
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges menned Pestre. A B2 a nyelvvizsga szintje, amiért kaphatsz plusz pontot. Ha a felvételi követelmények között szerepel, hogy angolból emelt szinten kell érettségizni, akkor nem a nyelvvizsgára kiváncsiak. Sajnos ezért van 0 pontod.
2013. júl. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de mi a frász az a B2 érettségi? Érettségi lehet közép és emelt szintű, nyelvvizsga lehet alapfokú (B1), középfokú (B2) és felsőfokú (C1) - jó meg van C2, de ez most teljesen irreleváns. Most neked akkor mid van? A középfokú nyelvvizsga nem egyenlő az emelt szintű érettségivel. Emelt szintű érettségi esetében 60 % felett kapsz középfokú nyelvvizsgát, de fordítva nem játszik.
2013. júl. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
az oktatási hivatal oldalán ezt találtam [link] ezek szerint az emelt az B2 szintnek felel meg
2013. júl. 17. 13:39
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
De ez nem magyaráz semmit. Csak behatárolja, hogy a nyelvvizsga valamelyik foka, melyik érettségi szintnek felel meg. Nincs olyan mondat megfogalmazva, hogy B2 nyelvvizsgáért te kapsz egy emelt szintű érettségit. Egyébként nagyon érdekesnek tartom, hogy ilyen alapokat nem tudsz.
2013. júl. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
nekem nem nyelvizsgám van hanem külföldi érettségim , ok tobbi tantárgyat középszintű-nek lehet csak elfogadni mert nálunk nincsenek szintek de az idegen nyelveknél vannak és B2 ha emeltnek felel meg akkor emeltnek számítsák be és ne mondják nekem hogy középszintű ...
2013. júl. 17. 13:49
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
A magyarországi szabályokhoz kell alkalmazkodni,. Ennek jobban utána kellet volna járnod szerintem...
2013. júl. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom, de nincs igazad. Az a táblázat csupán annyit mutat, hogy kb milyen szintű tudás kell az adott érettségihez. Jogosan dobják vissza a felvételid, mert olyan nincsen, hogy egy középfokú nyelvvizsga kivált egy érettségit. Az érettségit semmivel semmikor nem lehet kiváltani. Akkor sem, ha Te anyanyelvi szinten beszéled a nyelvet, érettségi akkor is kell, mert az a felvételi. Tényleg sajnállak, de ez ügyben nem tudsz mit csinálni. Félreértetted, és így jártál. Felesleges emiatt Pestre menned, ha felhívtad őket és ők is megerősítették, akkor ott is csak ezt fogod kapni.
2013. júl. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
utána jártam ... mult évben egy ismerősömnek elfogadták és még egyszer mondom hogy nekem érettségim van és nem nyelvizsgám
2013. júl. 17. 14:06
 9/28 anonim ***** válasza:
De nem az ismerődet kéne ezzel zaklatni, hanem az ügyfélszolgálatot. Hívd fel szépen őket megint és mondd el ismét a problémádat. Olvasd fel nekik azt a részt, ahol le van írva, hogy a Te országodban tett nyelvi érettségi a nálunk tett emelt szintűvel elegendő. Az emaileket csak 2-3 nap alatt válaszolják meg, így mindenképpen telefonálni érdemes.
2013. júl. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Ha érettségid van,akkor miért azt a nyelvvizsgás szöveget linkelted ?
2013. júl. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!