Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi van akkor ha nem élhetek...

Mi van akkor ha nem élhetek dékáni méltányossággal mert egyidejűleg több elbocsátási ok is beállt? Újra kell felvételiznem és elfogadtatni a tárgyaimat?

Figyelt kérdés
milyen alternatívákat ismertek? Utolsó éves vagyok és a végére csak sikerült sajnos begyűjtenem egyel több "nem teljesítettet" ráadásul 3x vettem már fel. Ez az egy vizsga választ el az államvizsgától, de úgy érzem most minden ugrott. Mit lehet ilyenkor tenni?
2013. júl. 17. 20:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
1 éves csúszással jövőre újra felvételizel, elfogadtatod a krediteket és ott folytatod, ahol befejezted.
2013. júl. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Milyen több elbocsájtási ok áll fenn szerinted?

1. a 3. tárgyfelvétellel sem sikerült egy tárgyad

2.??

2013. júl. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mi az okok,mert lehet tudok 1-2 jó tippet adni.... Másrészt kered fel pl. az egyetem jogászát, ha igazságtalannak érzed, de ird le az okokat.
2013. júl. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

TO mit mond?

Egyébként én nem tudom, hogy van pontosan ez az elbocsátás dolog. De kicsit hihetetlennek hiszem, hogy ha valakit kidobnak akkor elég újrafelvételizni és minden tárgyát elfogadják , tehát ott folytatja ahol abbahagyta :/

2013. júl. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Szóval a két ok :

- nem teljesített tárgyaim száma túllépte a limitet

- harmadszori felvételre nem teljesítettem a tárgyat


és sajna ebben az esetben nincs helye dékáni méltányossági kérelem benyújtásának, hiába ez lenne az első. Ezt amúgy nem is értem. Nem gondoltam a jogászos opcióra, nem is tudtam hogy ilyen van. Valójában egy dolgot nem tartok jogosnak, vagyis igazságosnak, hogy a nem teljesített tárgyak között van olyan amit azért vettem fel mert a neptun tévesen kötelezőnek jelölte, és menet közben derült ki, hogy nekem ez a tárgy nem feltétel, és így be sem mentem vizsgázni. ha a Neptun nem félrevezetően kötelezőnek írja akkor most nem vagyok szarban. de ez így ultragáz és aggasztó. Ezt jeleztem a TO-n, bár nem rögtön, nem abban a félévben, és azt mondták hogy visszamenőleg nem tudnak tárgyat törölni, ezt akkor kellett volna jeleznem, az aktuális félévben... -.- bitch please! holnap felhívom őket, de eddigi tapasztalatok alapján az ember sokszor relevánsabb és több infot kap máshonnan. köszi a kommenteket

2013. júl. 18. 00:59
 6/13 anonim ***** válasza:
El kell,hogy keserítselek,de fontolgatnak egy olyan eljárást,mi szerint ha újrafelvételizel,akkor bukod a kreditjeidet.Szóval ezt az újrafelvételit megsürgetném a helyedben,persze csak akkor,ha tudod is teljesíteni a szakot,mert az erőlködésnek nem sok értelme van.Üdv.!
2013. júl. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Jézusom, mennyivel lépted túl a diplomához szükséges kreditszámot? Mert nálunk 210 kreditet kell összeszedni, +10%-ot vagyis 21 kreditet engednek pluszba, utána minden kreditért fizetni kell. De ez nem jelenti azt, hogy kirúgnak.
2013. júl. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem kredit probléma áll fenn:) azonban most beszéltem a TOval és élhetek a dékánival! jessssz! csak azok nem élhetnek vele ebben az esetben akik 2012ben/után kezdik meg tanulmányukat, szal még van remény...
2013. júl. 18. 11:19
 9/13 anonim ***** válasza:

Akkor nyáron már el is kezdhetsz tanulni arra a vizsgára. Megengedik, hogy negyedjére is felvedd a tárgyad? És hányszor vizsgáztál már? Mert a 6. sikertelen után szintén búcsút intenek.

Mondjuk az egészről akkor beszélhetünk, hogy ha a dékán el is fogadja a kérelmed, mert az egy dolog, hogy benyújthatod a kérelmet.

2013. júl. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hú de mázlid van

Akkor gyorsan fogalmazd meg a beadványt (kérelmet)

és add be gyorsan.És arra tárgyra meg keményen készülj, ami eddig nem jött össze.

2013. júl. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!