Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem ironikus kicsit ez a dolog?

Nem ironikus kicsit ez a dolog?

Figyelt kérdés
Hogy mindig mondják a gyereknek hogy tanuljon mert kukás meg utca seprö lesz belöle aztán meg a diplomások söprik az utcákat talán még a minimál bérért se a kukások 6 meg 8 órába 144 ezret keresnek nettóba + juttatások!

2013. júl. 19. 09:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Akkor még más világ volt amikor ezeket mondták. Emlékszem hogy nagyapám mindig mondta amikor 8-10 éves voltam hogy tanuljak ha nem akarok utcaseprésből élni. Hiába tanultam sajnos, elvégeztem a gimit, már akkor tudtam meg a szüleim is tudták hogy érdemes lenne inkább szakmát tanulnom, tanultam szakmát ügyintézőit, de nem mentem vele semmivel mert nem tudtam elhelyezkedni, 1 év után a munkaügyi központ szervezett egy tanfolyamot ahol takarítókat képeztek ki, ugye gép takarítás meg hagy ne soroljam, és úgy végeztem hogy most egy kórházba takarítók 8-12 órás műszakba attól függ hogy osztanak be és gépekkel vagy sima eszközökkel takarítom a kórtermeket, irodákat, rendelőket. És örülök hogy megkapom kézbe a havi 80 ezret.

Nincs más munkalehetőség ez a baj. Külföldre kimehetnék de ahhoz nagyon kell tudnom a nyelvet és nekem azzal gondom van érzékem nincs hozzá sajnos, meg itt az idegennyelv oktatás egy kalap kaka és munka mellett még nehezebb sajnos mert megpróbáltam de kudarc lett belőle.

Most annyi szerencsém van a takarítói szakmámmal hogy ha bekerülök egy jó céghez ahol komolyabban csinálják és mivel férfi vagyok így őket nagyon keresik ilyen helyekre akkor jól kereshetek vele plusz juttatások meg minden ami nem egy rossz pénz csak nehéz bekerülni ilyen helyekre.

Közalkalmazottként dolgozni nem egy leányálom ez a legkevesebb pénz egy sima cégnél többet keresnék a szakmámmal az már biztos és ott kapnék is juttatásokat meg mindent. De itt semmi örüljek hogy a buszomat fizeti.

2013. júl. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nagyon ironikus igaza van, de ezért ne felejtsük el hogy nem mindegy milyen munkával keresi valaki a kenyerét, önkéntelenül lenyomatot hagy az emberen amivel a napjai (legalább)harmadát tölti. Adhatnának havi 1 milliót is havonta, mások szemetét eltakarítani társadalmilag nem egy megbecsült munkakör. Van olyan személyiségű ember aki simán jól érezné magát egy jól fizetett kukás állásban, és hangoztatná hogy minek tanulni, lám lám ő így többet keres. Én cikinek érezném, ettől sem elégedett sem boldog nem lennék. Nyilván elvállalnám, ha ez az egy lehetősége van, mert attól még a cikibb a kifizetetlen számla, mint az hogy mit dolgozok. De a realitásoknál maradva, ha kukásként 144 ezret kapnék, köztisztviselőként meg csak 110-et, vagy védőnőként 100-at akkor én az utóbbi kettővel jobban érezném magam mint a 30-40 ezerrel több fizetést nyújtó kukás munkával. Persze ezzel szerintem nem vagyok egyedül..meg attól is függ hogy pontosan mire is kell a fizetés..
2013. júl. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!