Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szintű történelmi...

Emelt szintű történelmi érettségi?

Figyelt kérdés
Emelt szintű történelmi érettségit akarok tenni és elég sokat kell tanulnom de nagyon szeretem a történelmet és azt szeretném kérni hogy tanuljak magoljam be és utána sokszor olvassam el? ebben szeretnék tanácsot kérni illetve van olyan tételekhez amit szinte semmit se találok végig kutatam az egész google torrent de semmi és illetve melyik könyvből érdemes tanulni? nagyon köszönöm a válaszoakt és a tanácsokat

2013. júl. 19. 14:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Vedd fel fakultációnak és a szakos tanárod majd segít neked . [link]
2013. júl. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
a Száray-féle történelemkönyveket (I., II., III., IV.) érdemes olvasgatni, én idén érettségiztem, ebből tanultam.
2013. júl. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a Száray-s könyveket érdemes lapozgatni, az atlaszt is kezd el átnézni, mi hol van, ne akkor kelljen keresgetni, mert azzal is sok idő el tud menni. Én rendeltem egy kidolgozott szóbeli tételes könyvet is, az is nagyon sokat segített, tényleg csak a lényeg volt benne. Az idei szerintem nagyon könnyű volt, szerintem jövőre nehezebb lesz (nem akarlak elkeseríteni)! Plusz honfoglalózz sokat töri témakörben :)
2013. júl. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Melyik volt az a könyv?
2013. júl. 19. 19:51
 5/8 anonim ***** válasza:

Vági Attila: Kidolgozott emelt szintű történelem érettségi tételek 2013


2250 Ft volt.

2013. júl. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

A tételekkel ráérsz decemberben, mert akkor lesznek nyilvánosak. Addig inkább az írásbelire készülj. Én ezekből tanultam rá: [link] és a közép szintű változatából.

A szóbelire meg majd tudsz készülni dec. után, mert akkor tuti, hogy az új tételekkel is meg fognak jelleni könyvek.

2013. júl. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mennyit készültetek rá? és tanultatok rá?
2013. júl. 23. 02:16
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is tettem töriből emeltet még tavaly, de még a tanáromnak is fejfájást okozott némelyik tétel. Ez még egy új, átmeneti rendszer, még idén jelent meg előszőr olyan könyv, ami konkrétan összeszedi a tételeket és benne vannak a pontosabb követelmények. Nekem a továbbtanuláshoz kellett a töri emelt, 80%-ot kellett volna minimum elérjek, de 60% lett. És a vizsgán tele volt nappalisokkal akik jártak előkészítőkre is, azt hiszem csak egy srác érte el a 80%-ot. De ő jó tanuló volt nappalin, ez sokat számít.

A száray féle forrásközpontú történelem könyvek gyengék az emelt szintű vizsgához, a források hasznosak, de a benne lévő anyagok túlságosan átfogják az emelt szintű témaköröket. Pl próbáld meg az árpádházi uralkodók vagy a 20. századi vezetők politikai életpályáját kiszedni belőle... Neten vannak tételek, de nem biztos h pontosak.

Én pl így utólag azt figyeltem meg, hogy amiket kiadnak emelt szintű szóbeli tételeket központilag a köv vizsgára, azokból bőven lesz az írásbeliben is. Csak mivel nehézkes eleve a szóbeli tételeket kidolgozni adatok hiánya miatt én se tudtam sok tételt, de mind ott volt tavaly az írásbeliben, amiket kiadtak szóbelire. Ha sikerült volna őket teljesen kidolgozni, akkor meglett volna a 80% az írásbelivel, szóbelivel együtt :)

Sok sikert!

2013. okt. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!