Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mikor/hol lehet megnézni,...

Mikor/hol lehet megnézni, hogy felvettek-e? Tudom, hogy július 24-én hirdetik ki, de hol lehet megnézni, és mikor?

Figyelt kérdés

2013. júl. 21. 14:51
 1/8 anonim ***** válasza:

24-én este hirdetik ki a ponthatárokat, felrakják a felvire.

Ha legalább annyi pontod van. mint a ponthatár az adott szakra, akkor felvettek. Ha kevesebb, akkor nem.

És a sorrendben első olyan helyre vesznek fel, ahova elég a pontszámod.

2013. júl. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Órára pontosan lehet tudni, hogy mikor hirdetik ki?
2013. júl. 21. 14:53
 3/8 anonim ***** válasza:
Este 8-kor, és rövidesen ezután pedig SMS-ben is értesítenek.
2013. júl. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ha több a pontod, mint a ponthatár a szakra, ahova jelentkeztél, akkor fel vagy véve. ilyen egyszerű...
2013. júl. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Ez elég nagy butaság, mert lehet, hogy több a pontja, de mi van, ha azon a szakon 50 helyet hirdettek meg, de 70-en jelölték meg 1. helyen, és mind a 70-nek megvan a kellő pontszáma? (Szélsőséges példa, de jól szemlélteti a problémát.)
2013. júl. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5. válaszoló

Remélem te nem most felvételizel, mert nagyon nagy butaságot írsz.

A pontszámot pont úgy határozzák meg, hogy annyian férjenek be, ahány hely van. Ahogy mondani szokták, a ponthatár az utolsó felvett jelentkező pontszáma.

Tehát ha pl. 5

2013. júl. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6. vagyok


Bocs, csak elküldtem.


Tehát folytatva az 5-ös válaszolónak!

Ha pl. 50 embert vesznek fel és 70 jelentkező van, akkor sorba állítják pontszám alapján a jelentkezőket, és az 50. ember pontszáma lesz a ponthatár.

Így eleve fel sem merül, amit írtál. Gondol már végig, akkor eleve semmi értelme nem lenne a ponthatároknak!

2013. júl. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A ponthatárok megállapítása, vagyis előre láthatólag 2013. július 24. után minden jelentkező kizárólag az e-felvételi rendszeréből töltheti le az ún. besorolási döntést, amely tartalmazza majd, hogy sikeres felvételi esetén melyik intézményben, szakon kezdheti meg szeptemberben tanulmányait. A dokumentumról - amint elérhető lesz - minden jelentkező e-mailben kap tájékoztatást.
2013. júl. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!