Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vállalhatok nyáron diákmunkát,...

Vállalhatok nyáron diákmunkát, ha július 2-vel végzek a záróvizsgákkal, felvételiztem másik szakra, de majd csak augusztusban derül ki, hogy felvettek-e?

Figyelt kérdés

2 évig felsőfokú szakképzésen tanultam, idén végzek. A diákmunka iskolaszövetkezetek küldtek levelet, hogy június 1-től nem vállalhatok munkát, mert a nyáron megszűnik a tanulói jogviszonyom. Idén felvételizek egy egyetemi alapképzésre, de az, hogy felvettek-e majd csak augusztusban derül ki. Remélhetőleg felvesznek, de amíg nem tudni, addig nem szeretnék elmenni teljes munkaidős állásra, mert ha jól tudom, ott nem lehet olyat csinálni, hogy 2 hónapig dolgozom, aztán felmondok (július-augusztus), ha pedig felvesznek a szakra, akkor mindenképp szeretném szeptemberben elkezdeni. Ráadásul szerintem 2 hónap alatt nem is találnék munkát, de itthon ülni se akarok egész nyáron.

Kérdeztem az iskolaszövetkezetnél, hogy ha viszek be papírt arról, hogy jelentkeztem másik szakra, akkor sem vállalhatnék-e diákmunkát, de azt mondták, hogy nem, majd csak akkor, ha beiratkoztam és ősszel kértem iskolalátogatásit.

Ez tényleg így van? Nem lehetne valahogy megoldani, hogy júliusban és augusztusban is dolgozhassak diákmunkán?


2013. jún. 3. 13:10
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!