Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségizni szeretnék munka...

Érettségizni szeretnék munka mellett a legrövidebb idő alatt. Hol van egy éves képzés Budapesten? Német nyelv fontos és szakmunkás bizonyítványom van.

Figyelt kérdés
2013. júl. 21. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:
1Éves sehol sincs. Most nem tudom 2 vagy 3 év a legrövidebb.
2013. júl. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Munka mellett csak estire mehetsz
2013. júl. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

És nagyon jó estit vagy levelezőt tudtok ajánlani?

2013. júl. 21. 21:32
 4/5 anonim ***** válasza:

hát figyelj, én tudok neked mondani 2 opciót. mind a kettőt ismerem személyesen, jártam oda.


először a nagyon jóra válaszolnék, ez a Semper Studio (semperstudio.hu), csak jót tudok róla mondani, a legbarátságosabb, legemberibb iskola, ahova eddig jártam. Szerettem, végül itt is érettségiztem le (nem viccből, előtte voltam már vagy 6 helyen.) Előnye, hogy 10., 11., 12. osztályban csak 2hetente egyszer - szombaton - kell bemenni, 12. osztályban pedig minden szombaton.


Másik opció, ez az, amit te keresel. Dózsa György Gimnázium - dgyg.hu.

Ez itt egy lóverseny, fél év alatt adnak le egy éves anyagot, nagyon tömör, gyors, és nehéz elvégezni munka mellett. tehát 1 tanév alatt 2 évet végzel el. heti 3 alkalommal kötelező a bejárás, és tényleg eszméletlen töményen csapatják az anyagot, nem ajánlom. munka mellett itt én kihullottam, pedig nem vagyok hülye, 4,7 lett az érettségim átlaga.

2013. júl. 22. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szerinted ha 1 év alatt is meg lehetne csinálni, akkor miért járna mindenki 4 évig középsuliba?????


én is estin végeztem, de 4 éves volt. a szakmunkás bizonyítványt 1 évnek beszámították, így azzal lehetett 10.-től kezdeni. heti 2szer volt suli délután, de le se szarták, ha nem mentél be, csak legyen elég jegyed minden tárgyból, amivel lezárhatnak. én pl a nem fontos tárgyakból (társadalom ismeret, földrajz...) megírtam az első dolgozatot 5ösre és mondtam a tanárnak, hogy írjon mögé két 1est aztán lezárhatnak 2esre. ezzel le volt tudva az a pár tárgy, amiből úgysem érettségizem. :-)

[link]

2013. júl. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!