Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen a debreceni Kossuth...

Milyen a debreceni Kossuth Lajos Kollégium?

Figyelt kérdés

Inkább az érdekelne, hogy mennyire figyelnek ott a rendre. Azt tudom, hogy be van kamerázva, meg hogy ott is van szigor - bár nem annyi, mint a Campusban, ha minden igaz -, de akinek van tapasztalata a szóbanforgó kollégiummal kapcsolatban, az meg tudná mondani, hogy mennyire ügyelnek arra, hogy semmiféle rendbontás, randalírozás ne legyen? Vagy emiatt egyáltalán nem kell aggódnom?


Valamint még azt szeretném megkérdezni, hogy mi a véleményetek a kollégium menzájáról? Hogy lehet ott étkezni? Havonta kell fizetni érte, vagy esetleg ez benne van a kollégiumi díjban? Mettől meddig van nyitva a menza? Van más hely a közelben, ahol lehet enni? Nektek mennyire tetszik a választék?

(Igen, rákerestem, de nem találtam sok információt róla... :/)


És az utolsó kérdésem: úgy tudom szeptember végén van egy ún. gólyahét nevű rendezvény. Az pontosan miből áll? Ugye nem valami avató- vagy szivató-féleség?



2013. júl. 21. 21:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Én ott laktam 1 évet a kossuth III-ban.

Nincs szigor. Nem cigizhetsz a szobában ennyi. Italt is vihetsz be amennyit akarsz. Nemtudom milyen rendbontásra készülsz :D, de én egy év alatt nem találkoztam eggyel sem. A kollégium teljesen jó nincs vele semmi gond. Menza, mint minden egyetemi kollégiumban NINCS. Ja és elég régi lehet az oldal, amire rákerestél mert nincs gólyahét. És még azért is jó kossuthosnak lenni mert a legtöbb egyetemi bulira ingyen mehetsz, mivel a kollégium területén szokták tartani. Sokszor még a Lovardába is ingyen mehettem. Nagyából ennyi. Ha van még kérdés csak nyugodtan.

2013. júl. 22. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ott is van "házirend"
2013. júl. 22. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Első: ha nincs menza, akkor milyen helyek vannak a közelben, ahol lehet enni? :)
2013. júl. 23. 22:34
 4/10 anonim ***** válasza:
Ott van vele szemben a Nagyerdei étterem. Azt hiszem 900 ft egy ebéd.
2013. júl. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem tűnik rossz helynek, köszönöm. :D Más helyek nincsenek esetleg - én a Teniszkéről hallottam még, de ahogy látom az inkább egy pub... :/


Illetve ez még most jutott eszembe, de azt vajon lehet kérni beiratkozásnál, hogy velem egy szakos emberrel rakjanak egy szobába?

2013. júl. 25. 01:09
 6/10 anonim ***** válasza:
Első: milyen a konyha a Kossuthban? Az pl megoldható lenne hogy valaki magának főzzön majd minden nap?
2013. aug. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Először is elnézést, hogy későn reagálok, igaz, nem engem kérdeztél. ^^" A Kossuth Kollégium honlapján vannak képek szobákról és a konyháról is, igaz, nem egetrengetően sok.( [link] ) Hogy megoldható-e a mindennapi főzés, arról érthető módon még nincs tapasztalatom... ^^' De a Nagyerdei étterem, amit itt ajánlottak jó hely, nekem az árak megfelelnek, és mint utólag sikerült kiderítenem, szinte szó szerint egy köpésre van. :) A kollégiummal szemben, igaz kicsit srégmond.
2013. aug. 14. 15:14
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia, köszi a választ, igen ismerem a linket, elvileg lehet főzni, de a kollégisták többsége gondolom csak elég ritkán főz.

A randalírozás miatt nem kell aggódnod, ha erre utalt a másik kérdésed, én úgy hallottam csak a Vámospércsiben van elég nagy "felbolydulás", nagyon sok buli, szóval aki sokat szeretne tanulni annak nem éri meg odamenni.

Azt a vendéglőt vagy éttermet majd kipróbálom én is egyszer :)

2013. aug. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"A randalírozás miatt nem kell aggódnod, ha erre utalt a másik kérdésed, én úgy hallottam csak a Vámospércsiben van elég nagy "felbolydulás"(...)"


Ó, ezt megnyugtató hallani, köszönöm! :)

2013. aug. 19. 13:15
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia! ^^ Na, sikerüt beköltöznöd? :) Így, egy héttel a kolis beköltözés után mi a véleméned a kollégiumról? :) Kíváncsi vagyok, amúgy, hogy ki lehetsz :P 2415-ből voltam :) (Koli telefonkönyv)


Alex

2013. szept. 20. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!