Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok ez az osztott...

Mit gondoltok ez az osztott képzésű rendszer meddig fog megmaradni?

Figyelt kérdés
úgy értem hogy lehet hogy majd később vissza állítják a régi rendszert amikor még minden úgymond "osztatlan volt".

2013. júl. 22. 10:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem, amíg külföldön is sok helyen ilyen a rendszer, a kompatibilitás miatt fenn fogják tartani. Vannak szakok, amiknél kifejezetten jó ez. Pl. nálunk az infón a legjobbak így félidőben elmehetnek külföldre folytatni a tanulást, ha osztatlan képzés lenne, az elején még nem biztos, hogy bevállalnák. Egy csomóan elmennek a BSc-s diplomával dolgozni (informatikusként már BSc-s diplomával is tudod hasznosítani, amit tanultál). Persze hátránya is van a dolognak, elve fél évvel hosszabb a képzés és pár hasznos dologra így sincs idő, ami az osztatlan képzésben megvolt, mert most az alap- és a mesterképzésen is van elméleti és gyakorlati rész, így mindkettő ketté van vágva. Abból nincs probléma, hogy az MSc-s hely kevesebb, mint a BSc-s, mert a társaság fele kibukik menet közben, és a maradékból se mindenki akar MSc-re menni.


Más szakokon, ahol igazából nincs előnye ennek, ott vissza lehetne állítani az osztatlan képzést, de én csak egy szakon tanulok.

2013. júl. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
sokáig. nincs vele semmi baj.
2013. júl. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Kizárt hogy visszaállítsák, mert ahhoz a Európa Tanács Európai Kulturális Egyezmény felmondása szükségeltetik, a célja pedig az Európai Felsőoktatási Térség létrehozása volt. Nemzetközi egyezményt felmondani egy országnak elég bonyolult, és költséges dolog, nem vagyunk abban a pozícióban hogy ezt megtehessük mi magyarok, meg eléggé értelmetlen lenne, rendkívüli hátrányba kerülnénk ezzel az oktatási piacon, meg a munkaerő piacon is.
2013. júl. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

az most is osztatlan, aminek van értelme, a többi úgy jó, ahogy van. széllel szemben ugye...


aki nagyon tud, az úgyis végigviszi, mindegy, hogy hány részben.. aki meg nem, annak a hat félév is sok..pláne a nyelv..ajaj..

2013. júl. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amúgy szerintem se nagyon van értelme az osztott képzésnek. Azt hozzák fel mellette, hogy így legalább nagyobb mozgási teret kapnak a hallgatók, de szerintem ez nem teljesen igaz, mert pl. a feltételesen elfogadható alapszakokról aki átmegy, annak esetleg gondjai lehetnek, mert esetleg nagyon sokban különbözik, amit ő tanult, meg az adott mesterképzés alapszakja. És ha jól tudom, ugyanazon képzések között is lehet különbség az egyetemek között, vagyis ha másik egyetemre megy mesterképzésre, akkor lehetnek gondjai (és azt hallottam, hogy kisebb is az esélye, hogy bekerüljön, mégha ugyanarra az Msc-re, de másik egyetemre megy).
2016. jún. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"aki nagyon tud, az úgyis végigviszi, mindegy, hogy hány részben.. aki meg nem, annak a hat félév is sok"

Ehhez azt fűzném hozzá, hogy az lenne a megoldás, ha szigorítanának a felvételin, hogy kevesebb olyan kerüljön be az adott szakokra, aki nem odavaló. Nem azt mondom, hogy ne legyen verseny! Legyen verseny+ válogatás, de annak nincs értelme, hogy pl. a felvett 300-ból csak 50 végzi el a képzést. Bőven elég lenne pl. 90-et vagy 100- at felvenni. Én annyiban tartanám meg a megosztást, hogy aki bizonyos átlagot nem ért el, az (hivatalosan) 3 év múlva kapna főiskolai diplomát (a 3 év alatt elvégzendő tárgyak teljesítése után), és csak az mehetne végig a teljes képzésen, aki elérte ezt az átlagot (ha jól tudom, 3,5 felett kellett lennie az átlagnak)

2016. jún. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!