Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért kell kémiát tanulnom,...

Miért kell kémiát tanulnom, ha pszichiáter szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
2013. júl. 25. 14:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

ha ennyire fáj, akkor menjél pszichológusnak.

azért hogy ne legyél buta.

ilyen hozzáállással felejtsd el az orvosit. biológiában is rengeteg dolog van, ami nem kell, és tényleg nem kell ahhoz, hogy orvos legyél, (nem úgy mint a kémia) és mégis meg kell tanulni, pl a növények vízfelvétele.

azért kell, hogy összetett világképed legyen és ne csak a neked tetsző szeletét lásd és fogd fel, mert értelmiségi szándékozol lenni.

és azért gáz, ha nem vagy tisztában a kémia biológiai vonatkozásaival minimum.az orvosi nem az a szak, ahol leülsz és bemagolod, hanem ahol meg kell értened hogy mi van a háttérben.

2013. júl. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert az az alapja a biokémiának, idegrendszeri folyamatoknak stb. K+ Cl-, Na2+, ezeknek az ingerületi folyamatokban fontos szerepe van. Ez pedig a legegyszerűbb példa, amit nyolcadikban tanulnak.
2013. júl. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Félreértesz első, én odaáig vagyok a kémiáért :) Nem azért kérdezted, mert nem szeretném, csak ahogy te is mondtad, ezt meg kell érteni. Gondoltam, leírjátok majd a tapasztalatokat, érveket, esetleg ellenérveket.

Pusztán érdeklődöm, nem nyavajgok. :)

2013. júl. 25. 15:01
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagyonis fontos, hogy a pszichiáter értsen a kémiához.

Pl. majd ha fel kell írnia gyógyszert a betegnek, csak ismernie kell,hogy milyen hatást gyakorol adott gyógyszer bizonyos betegségnél

2013. júl. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Középiskolában azért, mert az egyetemen alapnak veszik azt a tudást, már nem fogják elmagyarázni még egyszer.


Egyetemen először biokémiát meg élettant fogsz tanulni (kb erre épül minden kéőbb), ott meg kell, hogy értsd a reakciókat, meg azt, hogy a szervezetben mi mire van hatással.


Ami neked pedig közvetlenül szükséges lesz, az a farmakológia, ez arról szól, hogy melyik gyógyszer hogyan és mire, min keresztül hat, ehhez pedig megint csak a kémia az alap.


Egyébként egyetemen egész más, mint gimiben, szervetlen egyáltalán nincs, az általánost ugye mindenki tudja, szervesből meg azok lesznek, amik a végén vannak, dns, szénhidrátok, stb. Én ezt a részt anno nem igazán szerettem, de most már igen, és rájöttem, hogy sokkal jobb, mint a többi. :)

2013. júl. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenkinek ment a zöld! :)
2013. júl. 25. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!