Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek meg tudom csinálni...

Szerintetek meg tudom csinálni azt, hogy a középszintű német érettségimet (70%) feljavítom emelt szinten 85%-ra és a matek középszintű érettségimet (50%) feljavítom ugyancsak középszinten 85%-ra, mindezt egy-két év alatt?

Figyelt kérdés
Most szakmát tanulok 2 évig és mivel az érettségim nem sikerült olyan jól, gondolkozom az újraérettségizésen, de abban sem vagyok biztos, hogy ez sikerülne. Két szakon gondolkozok, az egyikre már megvan a pontom, ott 300 körül van a ponthatár, a másik szakon viszont 430 pont a minimum. Lehet, hogy nem két év múlva mennék főiskolára, hanem még 4 év múlva, mert ha 2 év múlva megszerezném a szakmámat, akkor még 1-2 évig dolgoznék, hogy legyen pénzem kolira, meg esetleg albérletre és ne anyáékkal fizettessem. Aztán még ezalatt nem tudom, hogy meg tudnék-e tanulni angolul is, mert 2 nyelv ismerete kell ahhoz, hogy majdan a diplomámat megkapjam azon a szakon (mármint a nehezebbiken), a könnyebbiken elég egy nyelvvizsga, de azt szerintem elfogadják, amit majd az emelt érettségihez kapok németből. Az angolt egyébként a nulláról kellene kezdenem. Mit gondoltok, van esély, hogy a nehezebbik szakra menjek, vagy maradjak a könnyebbik szaknál, mert a másik reménytelen és ne érettségizzek újra semmiből, csak csináljak egy nyelvvizsgát?? Egyébként a többi tantárgyból az érettségiim olyan négyesek lettek mindenből, de nem tanultam rájuk, mert nem tudtam még, hogy tovább akarok tanulni. :SS Tehát h elkezdeném az újraérettségizést, akkor szeptembertől kezdve napi 2 órát fordítanék minden nap vagy az egyik tantárgyra, vagy a másikra, közbe meg tanulnám a szakmámat, meg járnék a szakmai gyakorlatokra. Véleményeket várok.
2013. júl. 26. 07:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha tanulsz, akkor biztos, hogy meg tudod csinálni. De fizetni kell ahhoz, hogy újra érettségizhess, ha jól tudom. Melyik szakokat nézted ki magadnak? Sok sikert, tanulj nyelveket.
2013. júl. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy fizetni kéne. Az egyik a vendéglátás turizmus ( a nehezebb) a másik tanító (a könnyebb). Igazából mindig tanító akartam lenni, meg mindig érdekelt a vendéglátás is. A tanító lehet keveset keres, de viszont a vendéglátásosra mostanában nagyon sokan jelentkeznek, így félek, hogy túlképzés lesz. Tehát most németből nyelvvizsgát szerzek, aztán majd eldöntöm mi lesz.
2013. júl. 26. 16:23
 3/6 anonim ***** válasza:

Németből akkor menj emelt szintre, ha van egy biztos középfokú nyelvtudásod. Ezt 1 év alatt simán elsajátíthatod, nem kell izgulni, de azért intenzív nyelvtanfolyam hasznos lenne egyszer kétszer pl jövő nyáron. Lehetne úgy hogy első helyen jelölöd meg a vendéglátást, második helyen pedig tanítóképzőt. Ezen később még módosíthatsz is, ha meggondolnád magad.

Ha nem szereted a matekot, vagy nem megy, akkor érdemes mást választani, pl a törivel szívesebben foglalkozol?

Nagyon aranyos tőled, hogy a szüleidet nem akarod terhelni, de a kollégium nem drága, és akár egyetem vagy fősuli mellett is dolgozhatsz, szóval ha tudnak segíteni, akkor hagyd nekik, te meg később is dolgozhatsz. A felvételit ne halogasd túl sokáig, mert szerintem a többség még túl fiatal 18-20 évesen, később jobb döntést tudnak hozni, de azért a lehetőségeidhez mérten kezdd mielőbb, azaz 4 évig ne halogasd, ha teheted.

Angollal kapcsolatban: emiatt sem kell izgulnod, a legtöbb egyetemen van ingyenes nyelvi képzés, szóval valszeg lesz erre is lehetőséged.

Ja és szerintem még nézelődj később is, lehet hogy találsz még olyan szakot ami még jobban érdekel, vagy az is lehetne, hogy első 2 helyen vendéglátást jelölsz meg, harmadik helyen pedig tanítóképzőt.

2013. aug. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

*Intenzív nyelvtanfolyamot érettségi előtt gondoltam, hogy be legyen gyakorolva pont előtte, addig pénzt is tudsz gyűjteni rá, főleg ha csak 2 év múlva mész érettségizni.

Amúgy meg matekot is meg tudod tanulni 85%-ra, de csak akkor érdemes abból készülni, ha érdekel és szereted valamennyire, ezért kérdeztem a törire rá.

2013. aug. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Hát igazából a töri a halálom. Most négyesre érettségiztem belőle, de nem szeretem tanulni, úgyhogy azt inkább hagyom.
2013. aug. 13. 19:16
 6/6 anonim ***** válasza:

Megértelek, a töri és a halál jó párosítás :D

Mondjuk egy jó tanárral élvezhetőbb, de nekem nem az segített, hanem hogy tanulási módszert váltottam, és úgy hatékonyabb lettem.

Remélem azért adtam hasznosítható ötletet is. Kicsit bátortalannak tűnsz, pedig semmi okod rá, legyen önbizalmad :)

2013. aug. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!