Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nem értem el a minimum...

Ha nem értem el a minimum ponthatárt, tehát a 240-et, pótjelentkezéskor még esetleg felvehetnek fősulira?

Figyelt kérdés
Fizetősre jelentkeznék, és arra a szakra, oda az intézménybe elég kevesen jelentkeztek, amire és ahova én szeretnék menni.
2013. júl. 26. 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, 240 alatt nem mehetsz felsőoktatásba.
2013. júl. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
(Ezért minimumponthatár, mellesleg nevetségesen alacsony így is.)
2013. júl. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ! Ha egy adott szakra nem érted el a jogszabályi minimumot még másik szakra meglehet a pontszámod és akkor van értelme jelentkezni. Ha nem találsz ilyen szakot ahova van legalább 240 pontod, (többlet pontok nélkül), akkor felesleges, mert elutasítanak.

És azt is vedd figyelembe, hogy egy adott szakon pótfelvételin a minimum ponthatás az amivel az általános eljárásban felvettek, attól kevesebbel nem vehetnek fel.

2013. júl. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Menj felsőfokú szakképzésre vagy most nem is tudom mi a neve, ott kevesebb a ponthatár.


"És azt is vedd figyelembe, hogy egy adott szakon pótfelvételin a minimum ponthatás az amivel az általános eljárásban felvettek, attól kevesebbel nem vehetnek fel."


Igen de nem az állami hanem a fizetős ponthatárához képest.

2013. júl. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Vagy próbáld meg jövőre

Addig meg szerezz több pontot valahogy

2013. júl. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!