Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz az egyetem?

Mennyire nehéz az egyetem?

Figyelt kérdés

Mármint nem a tanulásra gondolok, hanem mennyire könnyű beleszokni egy teljesen új életformába? Egyedül költözöm fel a fővárosba vidékről, egy barátom lakik csak ott, és tényleg az ég adta egy világon semmi nem ismerős ott. (Max a Keleti...) Végem van, vagy egy kis kitartással meg lehet szokni a dolgot?

Tudom, hogy nem én vagyok a legelső ember aki így kerül fel, de eléggé hirtelen jött a dolog, nem hittem volna, hogy felvesznek a legelső helyre ahova jelentkezem.



2013. júl. 26. 17:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Az teljesen ember függő, ha nagyon visszahúzódó vagy és nem könnyen barátkozol akkor az első pár hónap lehet nehezebb lesz.
2013. júl. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
kissé introvertált vagyok és társaság függő mennyire könnyen oldódok fel, de egyébként abszolút társaságkedvelő, nem bírok ki 2 napnál többet egyedül ülni egy szobában. eléggé makacs és általában kitartó is vagyok, szóval reménykedem, hogy ennyi elég és nem Wonderwoman képzőt kellett volna végeznem a túléléshez :DD
2013. júl. 26. 17:26
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló helyzetem volt, vidék, egy-két ismerős. De én nagyon könnyen beleszoktam, pedig nehezebben oldódok. Egyetemen is könnyű volt beilleszkedni, de emellett sokat dolgoztam is, rengeteg féle munkakörben és ott is sok ismerősre tettem szert. Én a közlekedéstől paráztam kicsit, de abba 1-2 hónap alatt bele lehet szokni. Sok sikert!
2013. júl. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hova vettek fel?

Műszaki Egyetem?

Menj el pl. a gólyatáborba és ott már pár emberrel meg tudsz ismerkedni

2013. júl. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az ember elég alkalmazkodóképes lény, sok mindent meg tud szokni, az egyetemi életbe szerintem hamarabb belerázódsz, mint gondolnád, magát Bp-et is, bár ez függ attól függ, hogy mennyire vidékről költözöl ide, teszem azt egy Sopron vagy Debrecen után nem akkora váltás, Petőfibánya után viszont elég nagy. Ha az utóbbi (kistelepülésről felköltözés) igaz rád, akkor időbe fog telni, amíg megszokod.
2013. júl. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nem kell parázni. mikor én költöztem el, én is féltem kicsit, de a harmadik napra már olyan volt, mintha mindig ott lettem volna. :-)
2013. júl. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! (:


Nos, a közlekedés nekem is eléggé gyenge pontom, de az a legkevesebb, előbb-utóbb csak belejövök.


A gólyatáborral az a baj, hogy pont olyan időpontra rakták, hogy nem tudok elmenni... :/ Egyébként az ELTE tanulja leszek ősztől.


Nyíregyháza mellett 5 kilométerre egy 4000 fős településről költözök majd fel, szóval el lehet képzelni mennyire vagyok hozzá szokva az állandó tömegnyomorhoz meg pezsgéshez. :DDD Nyíregyháza sem egy hatalmas város, de azt hiszem amiket itt láttam legalább segítségemre lesz, hogy milyen fajta embereket kerüljek Budapesten. :'D De azért egy nyíregyi gimi meg pesti egyetem ég és föld, ezért is izgulok kissé. Bár remélem elég talpraesett vagyok és menni fog gördülékenyen az egyetemi élet.

2013. júl. 26. 23:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!