Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jó szakma a műszaki menedzser?...

Jó szakma a műszaki menedzser? Mit csinál a műszaki menedzser? Hol lehet ezzel a végzettséggel később elhelyezkedni? Mennyit lehet vele keresni?

Figyelt kérdés

2013. júl. 27. 09:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Én lebeszélnélek róla. Elég biztos forrásból tudom, hogy mérvadó helyeken nem alkalmaznak műszaki menedzsert, hogy az ismerősünket idézzem "Mert az se nem műszaki, se nem menedzser".

Én mindenképp lebeszélnélek róla. Csinálj vagy egy közgazdászt, vagy egy mérnököt, mert így két szék közt a pad alá esel.

Egyékbént a műszaki menedzser nem értéktelen papír, ha már van egy valamilyen mérnöki diplomád, meg pár év munkatapasztalatod és amellé csinálsz egy műmen másoddiplomát, azzal igen-igen jó állásokat lehet megcsípni. Egy másik ismerősünk ezt csinálta, ő gépész és amellé tett egy műment, most elég jól elvan vele. Viszont első diplomának csak kidobott idő.

2013. júl. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek. Nálunk építész képzésen vannak menedzserek, ugyan úgy végigszpják a legnehezebb tárgyainkat, viszont építész képzést gyakorlatilag nem kapnak, e mellé pedig rengeteg unalmas jogi, pénzügyi alapdolgot mondanak el nekik, amik így magukban szintén nem túl hasznosak.

Az ilyen menedzserek elvileg elhelyezkedhetnek nagy cégek háttérmunkáinak irányításában, ingatlanbecslőként, értékesítőként, ilyesmi. Ha nagyon talpraesett vagy, akkor lehet jó állásokat megfogni vele, de az nem a képzésen múlik, csak a rátermettségeden. Mert ez konkrét szakmát nem ad neked, semmihez nem fogsz érteni, csak egy kis rálátást ad a dolgokra.

2013. júl. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én most leszek végzős menedzseren, nem tudom, hogy az előttem szólók mennyire írtak tapasztalatból vagy feltételezések alapján mindenesetre leírom a saját tapasztalataimat.

Az valóban igaz, hogy nem mélyedünk bele nagyon a dolgokba. Mindenből tanulunk 1 kicsit, a tárgyak nem nagyon függnek össze egymással. Míg gépész képzésen, ha van 1 tantárgy annak van folytatása általában (még további 2-3 féléven át) addig nálunk maximum 2 félévig tart 1 tárgy, szóval sajnos nem mélyedünk bele annyira. Ezt hátránynak tartom.

Viszont a műszaki tárgyaink legnagyobb részét (van azért kivétel is) azokat gépészmérnökökkel tanuljuk, ugyanazt és ugyanúgy. Sőt még a számonkérés is ugyanúgy történik.

Szóval alap tudásban nem kapunk egyáltalán kevesebbet mint a mérnökök, csak az adott tantárgyat mi nem visszük tovább, nem mélyedünk el jobban benne. Ehelyett vannak gazdász tárgyaink, amik egytől egyig valamely más gazdász szakon szintúgy megtalálhatók. Ugyanazt a sort írjuk mint a gazdászok, itt is ugyanazt tanuljuk, szóval itt sem kapunk kevesebb tudást, csak nem visszük tovább itt sem a tárgyakat, itt is csak alapot kapunk.


Szóval összegezve:

Nem adnak átfogó ismereteket nekünk, viszont alapismereteket azt megtanulhatjuk gépész és gazdász oldalról is, kaphatunk egy komplex képet mindkét irányról (gazdász, gépész) ezt gyakorlatban jól lehetne alkalmazni, ha sikerülne olyan helyre bejutnod (pl. egy gépgyártással foglalkozó vállalatnál termelési optimum számítása, normaidő meghatározása stb.)


Ha van hozzá affinitásod mindenképp vágjál bele szerintem, nem mellesleg, ha megcsinálsz mellé egy gazdász msc-t (marketing vagy vezetés-szervezés) akkor azzal nagyon nagyon üt a menedzser diplomád és elég hamar felverekedheted magad a ranglétrán. :)

2013. júl. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem ezzel a szakkal kapcsolatban pozitív véleményem van, egyik ismerősöm itt végzett és nagyon könnyen el tudott vele helyezkedni vezetői pozícióban. Igen nem mérnök, de van elég tudása ahhoz hogy bele tudjon szólni a dolgokba, plusz ahhoz is, hogy megbeszéléselen értse a közgazdászokat is, sztem ez a szak egy kapocs, ami nagyon hasznos.
2013. júl. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!