Melyik szakma az amiben biztos, hogy munkát találjhatok és meg is élhetek belőle? Menedzser, reklámszervező, laboros, esküvőzervező, jogász, orvos? Milyen rájuk a kereslet?

Figyelt kérdés
várom a válaszokat köszzii :)
2010. júl. 27. 09:28
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
én esküvőszervezőnek nem mennék, de már most orvosnak tanulok, gimiben. Amíg ember él a földön, addig betegség is lesz, és amíg betegség van, ott kezelés kell :)
2010. júl. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én majdnem ugyanígy vagyok ezzel mint az előttem válaszoló, csak én e téren nem orvosként, hanem vegyészként gyógyszerek terén szeretnék elhelyezkedni. Gondolj bele: jöhet bármilyen válság, a gyógyszer az, ami ha kell, akkor kell.
2010. júl. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy mérnök informatikus például jobban keres, mint egy orvos. Az informatika és a mérnöki pálya az, ahol a még nem diplomázottakért is kapkodnak..
2010. júl. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó: igen, ha az átlag fölött vagy jóval, baromi jó vagy abban, amit csinálsz, ha csak úgy szimplán "el vagy" a kutyának sem kellesz.
2010. júl. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nos, nézzük sorra!

Menedzser: ez egy nagyon hangzatos elnevezés, a kilencvenes években jött divatba, manapság már a takarítónőket is lassan úgy hívják, hogy partviskezelő menedzser, de szerintem nincs értelme elvégezni semmilyen menedzser-képzőt. A reklám-marketing, pr, stb menedzsernek sincs sok értelme, mert ismeretség révén bárki lehet ezek közül valamelyik. Persze érettségi és biztos nyelvtudás (tehát min. 2 középfokú nyelvvizsga kell)elengedhetetlen.

Esküvőszervező: Évről évre egyre kevesebben házasodnak, azoknak is legnagyobb része maga jár utána a dolgoknak, a maradék-aki megfizetheti- választ egy szervezőt, de a piac már telített.

Laboros: ha jó vagy kémiából, akkor talán.

Orvos: Szintén. És én nem értek egyet azzal, hogy az orvosok nem keresnek jól, mert egy szakmunkásnál, vagy egy incifinci diplomásnál biztos jobban keresnek. Persze nem kapnak annyit, mint a külföldiek, de beteg emberek mindig lesznek (sajnos), tehát ez biztos megélhetés. De egyben óriási felelősség is emberéletek felett dönteni.

Jogász: Nagyon sok van belőlük. Ha mostantól 10 évig egyetlen jogász sem kerülne ki az egyetemekről, akkor is sok lenne belőlük. De másoddiplomaként jó. És persze társadalmi megbecsülést is jelent.

Én az utóbbi 3-at ajánlom. Esetleg végezd el az orvosit, aztán a jogit:)

Nincs biztos recept. Senkinek sem biztos a munkahelye. Rengeteg többdiplomás munkanélküli van Magyarországon. Szakmunkásokat viszont úgy kell levadászni. Ami mindenképpen fontos: Ismeretség, seggnyalás és nyelvtudás. Angolul, németül mindenki tud. Ezen felül valami ritkábban beszélt nyelv ismerete jól jöhet: lengyel, horvát, orosz.

Sok sikert!

2010. júl. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
kösszi :) nagyon tetszett a részletes elemzésed !!! :)
2010. júl. 27. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!