Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha szüleim nyilatkoznak...

Ha szüleim nyilatkoznak arról, hogy nem támogatnak engem semmilyen formában és a jegyző ezt hitelesíti, de a lakcímem marad a szüleim címe, lehetek öneltartó? Egyetemista vagyok és koliban lakom, albérletre sincs pénzem.

Figyelt kérdés
2013. júl. 27. 15:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Akkor minden család ezt tenné, hogy elmegy a jegyzőhöz nyilatkozik és akkor az egyetemista kvázi állami gondozottnak mert anyagilag nincsenek szülei. (az hogy hava jelentkezel be ebben az esetben mindegy)

Erre semmi szükséged, ha szüleid keveset keresnek vagy munkanélküliek, akkor kapsz szociális alapon támogatást mindenféle nyilatkozat nélkül is. Ha nem ez a helyzet csak úgy szimplán nem akarnak támogatni téged, akkor fordulhatsz bírósághoz hogy kötelezzék a szüleidet a támogatásodra amíg tanulsz-erre van mód (jó ezt aztán nem igazán éri meg, mire vége az eljárásnak már majdnem végzel szinte), vagy vállalsz diákmunkát...és igyekszel maximális tanulmányi ösztöndíjat összeszedni, vagy átmész valahova levelezőre és munkát vállalsz.

2013. júl. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Az a baj, hogy 4,4-es átlagra 0! forint ösztöndíjat kaptam. Anyám munkanélküli, apám 80 ezer forintot keres, és még van egy középiskolás öcsém. Rossz a szüleimmel a kapcsolat, ezért nem fognak támogatni, eddig sem nagyon tették, bár anyagilag sem nagyon tehetik meg.
2013. júl. 27. 17:01
 3/13 A kérdező kommentje:
Teszem hozzá, szociális ösztöndíjat sem kapok, mert "nem vagyok rá jogosult" Ez a mai világ
2013. júl. 27. 17:02
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
hova jársz?
2013. júl. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Debreceni Egyetem GYFK
2013. júl. 27. 17:09
 6/13 anonim ***** válasza:
72%
fordulhatsz még önkormányzathoz, benyújthatod az 1 főre jutó kereseteteket, és az alapján hátha adnak valamit!
2013. júl. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%
illetve ott a diákhitel 1 is, nekem sajnos muszáj felvennem, mert apa meghalt, anyának meg nincs pénze.
2013. júl. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Gondolkodom én is a diákhitelen. Csak hát...
2013. júl. 27. 17:11
 9/13 anonim ***** válasza:
27%
hogy hogy nem vagy rá jogosult a szociális támogatásra amikor 20 ezer Ft esik egy főre..ezt el sem hiszem, tanulmány ösztöndíj meg tényleg az átlag alapján megy, ha sok a jó tanuló akkor elképzelhető hogy még ilyen jó átlagnál sem tudnak adni..De szociális alapon tuti jár
2013. júl. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hidd el, hogy nem jár. Anyám segélyét, a 22 ezer valahány forintot és hozzászámítják és nem kapok semmit!!
2013. júl. 27. 17:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!