Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Másfél hét múlva lesz elsősegé...

Másfél hét múlva lesz elsősegély vizsgám. Ez alatt a másfél hét alatt nem igazán tudok rá készülni. Találtam egy nagyon jó oldalt. Minden eszméletlen betegnél stabil oldalfekvést kell végezni? (kivétel, gerincsérült, comb törött stb)

Figyelt kérdés

mik vannak még fontosabb tudni valók nagy vonalakban?


nagyon izgulok már miatta


L


2013. júl. 28. 20:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Próbáld meg megszerezni az "Alapfokú és közúti elsősegély" c. kiadványt (szerző: Dr. Andics)

ha még lehet kapni (hetven valahány lapos)

2013. júl. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem így rémlik, de sajnos már sokat felejtettem, 1 éve vizsgáztam.

Nincs könyved? Ha nincs, de a Kresz könyv megvan, annak a hátuljában van egy egész jó összefoglaló, nekünk anno azt mondták az nem elég, de nekem sokkal logikusabb volt, mint a könyv amit megvetettek velünk.

Amúgy a vérzésekre gyakran rákérdeznek, mire mi kell, felismered-e (pl. spriccelő élénkpiros az artériás), aztán külm fektetések, gyerek fulladozik, ilyesmik.

Ja és persze az újraélesztés, azt nagyon gyakorold be, mert azt mindenképpen be kell mutatnod a stabil oldalfekvéssel együtt. Ha járt tanfolyamra, akkor gondolom ezzel nincs gond.

De nem nagy cucc a vizsga, az anyag sem sok, és ott se szivatnak, én 1 embert láttam eddig aki megbukott, de olyanokat is átengedtek, akik nem tudtak semmit. :D

2013. júl. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!