Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek a választások...

Szerintetek a választások után mik fognak változni a felsőoktatásban? Pontok nagyban nőnek? Vagy esetleg a 16 szakon meghatározott ponthatár csökken? Csökkentik az önköltséges képzéseket?

Figyelt kérdés
bármit írhattok, érdekel a véleményeteket

2013. aug. 1. 13:56
 1/3 anonim ***** válasza:
a ponthatárok a felvételizők pontszámaitól függenek, és az önköltséges képzéseket egészen biztosan nem csökkentik, maximum az államilag támogatott helyek száma változik szakonként.
2013. aug. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én az előzővel azért nem értek egyet. Igen, elvileg a jelentkezők eredményétől függ a ponthatár, viszont idén olyan durván alacsonyak voltak a határok mindenhol, hogy ezt nem lehet a felvételizőkre fogni. Mondom a saját példám.

Nyelvszakra jelentkeztem, tavaly 370 volt a ponthatár államira, idén 270. Holott azért nyelvszakra kell a kötelező emelt szintű nyelvérettségi, tehát képtelenség, hogy egy nyelvszakra jelentkezőnek csak 270 pontja legyen. 25 volt a keretszám, ehhez képest 35 embert vettek fel, és MIND ÁLLAMISOK lettünk. Egyetlen egy fizetős sem lett. Úgyhogy idén szerintem ezt azért intézték így, mert 50ezerrel kevesebb volt a jelentkező, sokan leléptek

2013. aug. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hova jelentkeztél, utolsó?

PPKE?

2013. aug. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!