Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nőként nem lehetek mentőápoló?

Nőként nem lehetek mentőápoló?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Biztos van itt, aki tud segíteni ebben a kérdésben.

Minap épp gondolkoztam, hogy szeretnék egy OKJ-s tanfolyamot elvégezni,s mindig is közel állt a szívemhez ez a szakma!

Viszont ahogy olvasgattam többet erről, volt ahol azt írták, hogy nőket nem vesznek fel ebbe a pozícióba. Az indokok alapján valahol jogosnak is találtam. Pl. 10.emeletről hordágyon lehozni a beteget.Azért ehhez kell erő valóban. Viszont el is keseredtem.

Úgy tudom, hogy mentőtiszt vagy mentőorvos lehet nő. Az elsőhöz fősuli, másodikhoz orvosi egyetem kell.

Én már elvégeztem egy fősulit (közgazdász).Nem igazán lenne pénzem még egyet elvégeznem, mert mellette dolgoznom is kell. Csak sajnos nem a végzettségemnek megfelelő munkahelyen és fizetéssel.

Ezért is akartam egy OKJ-t is letenni, de nem tudom így van-e értelme a mentőápolónak nekivágni.



2013. aug. 1. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Talán sofőr lehetsz, de ahhoz nagyon jól kell vezetned kell hozzá PÁV is hogy melyik azt így hirtelen nem tudom, plusz hivatásos engedély. De az elég kemény munka, egyik ismerősöm is betegszállító volt de áthelyezték mentősnek tehát mentő sofőr lett, de mondta hogy az a legnehezebb 5x jobban kell figyelnie mint ha csak simán vezetne, ott ninsc szenvedés lakott területen belül hogy eldöcög 50 el, plusz kerülgetni az autósokat, gyorsan kell tájékozódni oké hogy van gps de néha nem elég gyors és előbb kell a sofőrnek érzékelnie hogy melyik az az utca ahová be kell mennie.

Tehát kemény egy munka, ismerősöm sem bírta. Volt olyan nap amikor fél óránként hívták őket akkor éppen hogy kimentek a helyszínre, vissza a kórházba lerakták a beteget, aztán mire indultak volna vissza az utca másik felére az állomásra már szóltak is nekik hogy mehetnek a másik címre.

Egy kisebb városba még elvan az ember de egy nagyobb városba vagy a fővárosba már bonyolultabb a vezetése. Nő lehet ugyan mentő orvos de ha arról van szó ott is mozogni kell ezerrel, ha úgy van neki is be kell segítenie a beteg meg emelésén, plusz ha infúzióra van kötve és úgy viszik le a lépcsőn akkor neki ott mellette haladva magasan kell tartania a kis zsákot plusz tartania a haladási tempót mert nincs az mint egy bútor cipelésnél hogy szépen lassan ráérsz ott haladni kell amennyire emberileg lehetséges, és ha lezuhan a lépcsőn mert ott mindenre kell figyeljen a betegre, akkor arra hogy mikor hová lép.

Bonyolult dolgok ezek.

2013. aug. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát nőként talán az adminisztrációban kaphatnál inkább állást.

Én sem láttam még mentős lányt.

Általában fiúk vannak. De attól még el lehet ezt a szakot végezni

2013. aug. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen kedves kérdező jól látod a helyzetet.

a mentőápoló az még az a beosztás ahol a beteget cipelni is kell..és lift se mindenütt van..stb..szóval nőként felesleges elvégezned a mentőápolói képzést.

(nyilván nem sofőr, és nem adminisztrátor akarsz lenni a mentőknél, ha pont a mentősök munkája tetszett meg)

Reálisan csak egy választásod van..mentőtiszt képzés 8 félév alatt. a mentőtiszt már nem a beosztás ahol beteget kell cipelni...de itt is lehet hogy segítesz néha..persze néha a mentőorvos is segít a mentőápolónak..ez van.

2013. aug. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor igazából vagy kórházban lehetnék ápoló,ugye ott főleg nők vannak, vagy mentőtiszt.

Megnéztem mennyibe kerülne az utóbbi: 250.000 Ft/félév, magyarul a 8 félév 2 millió Ft (csak a tandíj).

2013. aug. 1. 16:49
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyébként azt nem értem, hogy miért nem teszik ezt feltételnek, mármint, hogy csak férfiak jelentkezését várják.Így mi értelme annak, hogy egy nő elvégzi az OKJ-t több száz ezerért?
2013. aug. 1. 21:41
 6/7 A kérdező kommentje:
Tegnap mondta a munkatársam, hogy az ő unokatesója is mentőápolónak tanult, most van gyakorlaton(lány). S hogy ha a gépkocsi vezető férfi+ az egyik mentőápoló, akkor ők ketten tudják vinni a hordágyat, ha ilyen eset adódna. S akkor a másik mentőápoló lehetne nő.
2013. aug. 3. 17:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért nem feltétel, mert dolgozhatsz ezzel a szakmával (pl a mentésirányításban is kötelező), de kivonuló állományba nem fognak felvenni. Illetve ott vannak a magán cégek ahol lehet kamatoztatni ezt a végzettséget. Sajna az OMSZ-nál nem. :(
2013. aug. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!