Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvettek idén az orvosi...

Felvettek idén az orvosi egyetemre (Debrecen), de ahogy olvastam a tárgyi követelményeket, pár tárgynál megijedtem, és elkezdtem félni. Szerintetek szorgalommal meg tudom így is csinálni?

Figyelt kérdés
A biofizikától és a biostatisztikától félek nagyon, főleg a biostatisztikától, mivel ugye úgy olvastam, hogy a vizsgát legalább 60%-osra kell teljesítenem ahhoz, hogy átmenjek, de úgy, hogy az "A" résznél 75%-ot kell elérnem. Azért aggódom, mivel matematikából sosem voltam olyan kimagaslóan jó tanuló, mindig is 3-mas, 4-es voltam belőlük. (Fizikából ugyan 5-ös voltam, de hát azt sem tudom, hogy hogyan néz ki egy fizikaérettségi.) 1 év kihagyással kerültem be 5-ös emelt biosz és kémia érettségivel, matekból pedig felejtettem is azóta. És úgy értesültem, hogy ezek a tárgyak mivel csak 1 féléven át vannak, ezért csak a megajánló vizsga van, majd utána pedig a vizsga. És úgy tudom, ha az nem sikerülne, akkor már nem is lesz lehetőségem fizetni "pótvizsgáért", hanem már csak jövőre tudom újra felvenni azt a tárgyat és utána vizsgázhatok belőle. Évet csúszni pedig nem akarok. Medikusok, nektek mi a véleményetek? sok szorgalommal teljesíteni lehet így is a kirótt követelményeket?

2013. aug. 2. 16:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Általában minden szakon minden tantárgynál a követelmény 50-60% (onnantól kezdődik a kettes), szóval ezt a "terhet" senki sem tudja megkerülni.
2013. aug. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

Azt gondoltam az anatot írod vagy bármit, de nem a biostatot.:) Nem lesz vele gond.:)

Ha kíváncsi vagy elküldöm az oldal nevét, ahol meg tudod nézni az előadásanyagokat.

2013. aug. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 reptoid ***** válasza:
100%

Szorgalommal az orvosin bármit meg lehet csinálni...

Biostaton jórészt valószínűség-számítást fogsz tanulni, nem egy nagy durranás, csak 2 kredit, de úgy tudom, pont a te évfolyamodtól kötelező lesz megcsinálni már első félévben.

Bifizből kb a középiskolás fizikának egy részét fogjátok venni, persze kicsit felturbózva orvosi témákkal, ha meg is értetted középsuliban a fizikát, nem csak bemagoltad, akkor nem lesz semmi gond. Ha tudsz angolul, akkor vannak elég jó videók a youtube-on, ahol elmagyarázza egy gyerek majdnem az összes előadást. Abból még szerintem egy óvodás is megértené.

Egyébként ha csúszol a bifizzel, akkor nincs gáz, indul keresztféléven vizsgakurzus, nem okoz csúszást. Mindenesetre ne erre alapozz, tavasszal bejön majd a sejtbiosz meg az anat is, ami soknak tűnik majd mennyiségre, és lehet elég lesz ezekkel is bíbelődnöd, nemhogy egy bifizzel.

A rész egyébként ha jól emlékszem egy beugróteszt, ki van adva egy pár száz minimumkérdés, és azokból egy párra kell válaszolni majd. Nem vészes, ha tudod az anyagot, tudod a minimumokat is, és fordítva is igaz. Ha nem csak bemagolod a minimumkérdéseket, akkor érteni is fogod, miről kell beszélned a vizsgán.


Amit írtál a pótvizsgáról az butaság. Írtok majd talán 2 évközi tesztet, azokkal szerezhetsz pluszpontokat, kiválthatod a minimumkérdéseket. Utána próbálkozhatsz akár 3x is a vizsgával.


Statisztikánál pedig írtok majd egy jegymegajánlót, ha sikerül, akkor kész vége, ha nem, akkor is próbálkozhatsz akár 3x is levizsgázni belőle.

2013. aug. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A biostatisztika vizsgámra 2 napot tanultam és 4-es lett. Én mondjuk nem paráztam, amikor megláttam, hogy van ilyen tárgy, csak szimplán utálkoztam. Azt hittem, baromi unalmas és értelmetlen lesz. De nem, egészen érdekes, jó ilyen dolgokkal tisztában lenni, még szükség is lehet rá.

A biofizikára szintén azt hittem, hogy nehezen fogok boldogulni vele - gimiben végigaludtam az összes fizikaórát -, aztán ötösre szigorlatoztam belőle.

És hidd el, nem vagyok zseni :D Csak könnyen ráhangolódom arra, amit meg kell tanulnom :)

Menni fog, ne aggódj ilyenek miatt.

2013. aug. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Nagy kő esett le a szívemről, sokkal rosszabbra számítottam. :) De, 3. válaszoló, ha tételezzük föl, ne adj Isten, nem sikerül 3. próbálkozásra sem a vizsga (persze megteszek mindent, hogy már elsőre összejöjjön), akkor kirúgnak az egyetemről, vagy mi történik akkor?

2. válaszoló, én lehet, hogy ismerlek Téged egyébként. :)

2013. aug. 3. 15:45
 6/12 reptoid ***** válasza:
100%

Dehogy rúgnak ki.

Fel kell venned újra azt a tárgyat, amikor legközelebb meghirdetik, és majd akkor teljesíted. Kirúgni akkor fognak (más lehetőségek mellett persze) ha harmadik tárgyfelvételre vagy 6. vizsgapróbálkozásra sem sikerül megcsinálni egy tárgyat.


Persze annak is van következménye, ha nem tanterv szerint csinálod a tárgyakat, hanem csúszol velük. Pl a statisztikánál eddig semmi gond nem volt azzal, ha csúsztál, mert igazából ráért elvileg megcsinálni ötödév végéig. Szeptembertől ez mondjuk már módosul elvileg.

Az egyetemen a tárgyak nagy része egymásra épül. Aminek azért van értelme, hiszen ha csak úgy minden előtanulmány nélkül felvehetnéd a belgyógyászat 7-et, akkor annak sok értelme nem lenne :D És ha egy fontos tárggyal csúszol meg, amire egy csomó minden épül később, akkor értelemszerűen azokat is később tudod csak felvenni. Ilyenkor jön az tipikusan, hogy csak 1-2 évvel később fejezi be az ember az egyetemet. De ez sem annyira törvényszerű, van olyan csúszás is, amit be lehet hozni.

Ilyen pl a bifiz, nem gond ha csak 2. félévben csinálod meg az első helyett, mert úgyis csak a 3. félévben épül rá valami. Persze mindent jó a mintatanterv szerint csinálni.

2013. aug. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 reptoid ***** válasza:
100%

"Aminek azért van értelme, hiszen ha csak úgy minden előtanulmány nélkül felvehetnéd a belgyógyászat 7-et, akkor annak sok értelme nem lenne :D"


Életem mondata :D

2013. aug. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Jól van, köszönöm a felvilágosítást! :)
2013. aug. 3. 18:39
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyan közöm sincs az orvosihoz, műszakis "vérvonalon" vagyok, de egy jó tanácsot fogadj el!

SOHA ne parázz előre semmitől, csak mert mások azt mondták, hogy... Avagy rosszul hangzik, nem tetszik a tematikája, stb. Emberek vagyunk, mindenkinek vannak gyengepontjai és akárhány egyetemistát kérdezel meg, nem fogsz olyat találni, aki ne fújolna valamelyik tárgyára! Azt ne felejtsd el, hogy ami másoknak nehéz, azt te majd még is megtudod csinálni elsőre. Ne add fel és küzdj a végsőkig, ez sokszor jól jön! :)

Ezen felül pedig ha úgy érzed, hogy nem megy, nehéz, akkor ne szégyellj segítséget kérni. Csoporttársaktól, felsőbb évesektől és ha máshogy nem megy, akkor külön tanártól! Ne a második vizsga elbukása után jusson eszedbe máshoz fordulni, mert akkor általában már késő!


A legtöbb tárgyból a minimum az 50-60%-os teljesítmény lesz. Nálunk olyan vizsga is volt, ami három részből állt (minimum, tétel és egy feladat). Mind a háromnál el kellett érni az 50%-ot, különben értékelhetetlen lett a vizsga. Olyan is, ahol ha a beugró nem 100%-os, akkor vizsgázni sem kellett. Kell egy jó nagy adag szerencse is az ilyenekhez. Nem szabad elkeseredni, ha nem sikerül elsőre minden. :) Szívd fel magad és készülj teljes erőbedobással a másodikra!

2013. aug. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is a hasznos tanácsot! Igazad van. Észben tartom, és meg fogom csinálni. :)
2013. aug. 5. 12:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!