Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvettek idén az orvosi...

Felvettek idén az orvosi egyetemre (Debrecen), de ahogy olvastam a tárgyi követelményeket, pár tárgynál megijedtem, és elkezdtem félni. Szerintetek szorgalommal meg tudom így is csinálni?

Figyelt kérdés
A biofizikától és a biostatisztikától félek nagyon, főleg a biostatisztikától, mivel ugye úgy olvastam, hogy a vizsgát legalább 60%-osra kell teljesítenem ahhoz, hogy átmenjek, de úgy, hogy az "A" résznél 75%-ot kell elérnem. Azért aggódom, mivel matematikából sosem voltam olyan kimagaslóan jó tanuló, mindig is 3-mas, 4-es voltam belőlük. (Fizikából ugyan 5-ös voltam, de hát azt sem tudom, hogy hogyan néz ki egy fizikaérettségi.) 1 év kihagyással kerültem be 5-ös emelt biosz és kémia érettségivel, matekból pedig felejtettem is azóta. És úgy értesültem, hogy ezek a tárgyak mivel csak 1 féléven át vannak, ezért csak a megajánló vizsga van, majd utána pedig a vizsga. És úgy tudom, ha az nem sikerülne, akkor már nem is lesz lehetőségem fizetni "pótvizsgáért", hanem már csak jövőre tudom újra felvenni azt a tárgyat és utána vizsgázhatok belőle. Évet csúszni pedig nem akarok. Medikusok, nektek mi a véleményetek? sok szorgalommal teljesíteni lehet így is a kirótt követelményeket?

2013. aug. 2. 16:24
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem célja egyik nagy egyetemnek sem, hogy orvostanhallgatókat buktasson meg statisztikából. Tekintettel szokás lenni arra, hogy nem éppen matematikusok ülnek ott.

Ahhoz, hogy többedjére se sikerüljön irtó lustának, vagy kvázi diszkalkuliásnak kell lenni. :)

Tehát nincs okod félni tőle, sokkal nehezebb tárgyak lesznek.

(Egy dolgot lehet megszívni, ha arra készülsz, hogy "úgyis pite lesz" a statisztika, és gyakorlatilag semmit se készülsz és akkor egy relatív könnyű vizsgán is meg lehet bukni, de ez téged nem fenyeget.)

2014. júl. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Sikerült levizsgáznod annak idején?Én is hasonló cipőben járok.Mennyire volt necces a biostatisztika vizsga?
2017. dec. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!