Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyikek a legjobb könyvek...

Melyikek a legjobb könyvek emelt biológia és kémia felkészítésre?

Figyelt kérdés
Teljesen magán úton szeretnék felkészülni az emelt szintű biosz és kémia érettségikre, minimum 75%-os eredménnyel!Biológiából érettségiztem közép szinten 2éve,emeltes könyvből tanultam,de nagyon fel kell frissíteni és kiegészíteni a dolgokat.Kémiából nincs érettségim,csak 2évig tanultam középsuliban,viszont tanultam 1évet egyetemen(nehéz volt szinte a 0-ról)viszont van hozzá segítségem(párom kémia szakos tanár)A kérdés az hogy ez esetben milyen könyvekből tudnám megtanulni az elméletet és a gyakorlatot is mind2 tárgyból?

2013. aug. 2. 16:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Én személy szerint a Panemsulis könyvet tudom nagyon ajánlani, nekem nagyon bevált. 3x futottam neki az emelt biosznak, az első kettő (mind2!) 66 %-os lett, azokra a Mozaikos könyvekből készültem javarészt. A harmadikra már szinte csak Panemsulisból, 1-2 ábrát, érdekesebb fejezetet olvastam csak át Mozaikosból, s végül 82 %-os lett.

Kémiára több külön kötet kell sajnos, számoláshoz ugye az Ötösöm lesz kémiából (Villányi Attila a szerző), elméletre nekem a Mozaikos 11-12-es kötet egész jól bevált. Plusz sok-sok gyakorlás, tesztkönyvek mindkét tárgyból.

2013. aug. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!