Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » PÓTFELVÉTELI 2013! Valaki...

PÓTFELVÉTELI 2013! Valaki segítene, ide mit írjak ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Az e-felvételin keresztül jelentkezek egyetemre most, a pótfelvételi eljárás keretében.

Az űrlapokat az e-felvételin már kitöltöttem, viszont maradt még egy, ami nem tiszta:

"Nyilatkozat felsőoktatási intézmény(ek)ben folytatott tanulmány(ok)ról

Ezeket az adatokat kötelező megadni azon jelentkezőknek, akik felsőoktatási intézmény(ek) felsőoktatási képzésében részt vettek/vesznek."

Nos én jártam egyetemre (2007-ben nyertem felvételt, majd 3 év után otthagytam, tehát nem kaptam végzettséget, nem diplomáztam, mert osztatlan szakon voltam és ott ugye csak sikeres 5 év után jár diploma). Tehát járni jártam egyetemre, de nem végeztem el. Ezen esetben is be kell ide írni?


2013. aug. 3. 15:38
1 2
 1/11 anonim válasza:

Helló.

Mivel ott a "kötelező" szó, ami szerintem arra utal, hogy írd le, jártál-e valahova, így oda kellene írni. Viszont hülyeséget sem akarok írni, talán jön egy okosabb kommentelő. :)

2013. aug. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Azért köszönöm!:)

És szerintetek számít ez valamit a felvételinél?Mert az előző szakot azt nagyon elb...tam. Nem szerettem. Ezért ott is hagytam. De ha most, vagy akár 2 év múlva újra jelentkezek egyetemre, számít ez?

2013. aug. 3. 16:19
 3/11 anonim ***** válasza:
Annyiban számít, hogy így tudják nyomon követni mennyi államilag támogatott féléved van hátra. Nyilván ez önköltségesnél nem jelent semmit, de ha esetleg jó tanulmányi eredmény után átvesznek államira, akkor máris más a helyzet.
2013. aug. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Természetesen be kell írnod, mert az az igazság.Eleve a felvételi lap alján ott van hogy büntetőjogi felelősséged tudatában kijelented, hogy az adatok a valóságnak megfelelnek. Ez egy hivatalos iraton jelent is valamit, nem csak töltelékszöveg!

Az elhasznált féléveknél persze hogy számít hogy jártál már egyetemre. Ha 3 évet jártál azaz 6 félévet használtál el a támogatható féléveid közül.

(persze ha költségtérítéses voltál akkor nem számít a dolog a félévek szempontjából, akkor értelemszerűen jártál egyetemre beírod, de 0 finanszírozott félévet használtál el)

Most fizetősre jelentkezel mert a NKE-n van állami támogatott szak is meghirdetve?

Ha fizetős akkor mindegy, ha meg nem akkor éppen befér a maradék féléveidbe egy alapszak államin.

2013. aug. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

De akkor te most nem ugyanoda jelentkeznél, mint ahol már voltál?

Mert lehet, azt akarnák megnézni, hogy valaki ugyanoda akar jelentkezni, mint ahol már volt.

Vagy te már akkor elhasználtál hat félévet? Akkor az új képzést nem biztos hogy el tudnád teljesen végezni csak államin.

2013. aug. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk odaírhatták volna, hogy a félbehagyott képzést is oda kell-e írni.

Egyszerűen nem tudnak érthetően fogalmazni

2013. aug. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ami a kérdésben olvasható idézet, az nem egyenértékű azzal, hogy diplomát szerzett az illető, ezért erős túlzás azt állítani, hogy nem tudnak fogalmazni.
2013. aug. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Utolsó: Nem tudom ezen mi nem egyértelmű..

Azt írja, hogy más intézményben folytatott tanulmányok. Nem pedig más intézményben szerzett papírok vagy ilyesmi.

Természetesen be kell írni, és ahogy már írták, a támogatott félévek elszámolásánál van szerepe.

2013. aug. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem szólt a megszólítás? :-)
2013. aug. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem, 47%-osnak. Mikor a választ írtam, még ő volt az utolsó.
2013. aug. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!