Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Főiskolai vagy egyetemi...

Névtelenül nevű kérdése:

Főiskolai vagy egyetemi pótfelvételi alkalmával leellenőrzik az érettségi bizonyítványomat?

Figyelt kérdés

1992-ben érettségiztem, de elhagytam az érettségi bizonyítványomat. Kértem róla hiteles másolatot, de ez egy A4-es lap, nem pedig a klasszikus kinyitható formátumú bizonyítvány.

A kérdésem az, hogy ebben az esetben visszaigazoltatja-e a főiskola a gimnáziummal a bizonyítvány valódiságát?



2013. júl. 31. 11:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Csodálkozom hogy nem állítottak ki rendes bizonyítványt pótlólag valami díj fizetése mellett neked.

Amikor beadod a felvételi kérelmedet csak fénymásolatot illetve scannelt változatot kell bemutatnod, amikor beiratkozol az egyetemre akkor kérik bemutatni az eredetit..néhány napig míg le nem ellenőrzik a to-n kell hagyni.

De ezt hogy a kiállított A4-as papírod megfelel-e a jogszabályi feltételeknek érdemes lenne előre kiderítened. Erre van a felvi ügyfélszolgálata, mert itt írhatok akármit, ha feltöltöd a dokumentumot és feldolgozásnál elutasítják azzal az indokolással hogy nem felel meg a jogszabályi feltételeknek, akkor bajban leszel, mert pótfelvételin elég kevés az idő az ilyen dolgok helyrehozatalára. Szóval most hívd fel őket...

2013. júl. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elfogadják. Nekünk mikor 2 éve kiosztották a bizonyítványunkat külön felhívták rá a figyelmünket, hogy nagyon vigyázzunk rá, mert bizonyítványt mindenki életében csak egyszer kap, ha azt elhagyjuk már csak A4-es papírt kapunk helyette. Úgyhogy ne aggódj, az eredeti bizonyítványt úgyis csak a beiratkozáskor kell majd megmutatnod, amikor is az egyetem leellenőrzi, hogy valódi -e. Tehát a normális bizonyítványokat is leellenőrzik nem csak az A4-est.
2013. júl. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ok, köszönöm a válaszokat.
2013. júl. 31. 21:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Az első hiába csodálkozik, ugyanis ez az A4-es lap a hiteles, amit másodlatnak hívnak (nem másolat!), és utólag csak ilyet szabad kiállítani. Keményfedeles bizonyítvány csak egyszer az életben jár, a másodlat tényleg egy A4-es, amit az eredeti törzslap alapján állítanak ki. Tehát a kiállító iskolában azt csinálták, amit a jogszabály előír. :-)
2013. aug. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, tényleg másodlat, nem másolat. Én marha szóvá is tettem, hogy elírták. A tudatlanság. :))
2013. aug. 2. 06:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!