Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt tudok rendese...

Mennyi idő alatt tudok rendesen felkészülni a középszintű földrajz érettségire ha legalább négyest szeretnék?

Figyelt kérdés
Ősszel előrehozott érettségit fogok csinálni. A földrajz írásbeli október 15-én lesz, de még nem kezdtem el tanulni. Lesz rá elég időm az iskola mellett vagy érdemes lenne még nyáron átvenni a nagy részét? (9-10.-bem négyes voltam)

2013. aug. 4. 19:16
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én idén májusban-júniusban érettségiztem földrajzból, 10.-esen, kerek 80% lett. :)

Ha 4-es voltál mindkét évben, akkor gondolom tanulgattál, van egy alaptudásod, amire építhetsz. Én is így voltam, én úgy tanultam, hogu töltöttem ki pár tesztet, ami nem ment, azt átnéztem, meg nagy hangsúlyt fektettem a térképes részre. Hát mit is mondjak, nem vittem túlzásba a tanulást, utolsó 1-1,5 héten néha elővettem a könyveket, a 7.-es könyvet, amiben az országokról volt szó, elolvastam, közben tanultam a térképet, a 9.-es könyvet, amiben a mindenféle természeti dolgokról, víz, levegő, éghajlat, ezek vannak, azt alaposan megtanultam, a 10.-es könyvvel (Mo.) nem foglalkoztam, csak megtanultam Magyarország térképét jó alaposan, meg a fontosabb városok jellemzőit megtanultam, pl. Győr a vizek városa... A 10.-es könyvet meg csak átfutottam, mert nagyjából emlékeztem a dolgokra.

Az fontos, hogy töltögess elõzõ évi teszteteket, mert akkor látod, hogy kb. milyenek a feladatok, és amit nem tudsz, azt megkeresed a tk.-ekben és tanulmányozod. :) Nem olyan nehéz, én is szinte csak átolvastam a könyveket, meg megtanultam a térképet, a térképrõl sok dolgot le lehet nézni. :) Sok sikert, ha van kérdésed, írj! :)

2013. aug. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!