Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy kell érvelést írni?

Hogy kell érvelést írni?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizek és egyáltalán nem tudok érvelni. Jó,ha 2-es megvolt amiket eddig írtam. Nem tudok rizsázni oldalakat..örülök,ha tudok féloldalt írni. SEGÍTSÉG!

Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. aug. 4. 22:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Bevezetés: Értelmezed a címet, mit jelent stb. Lényegében leírod ismét, csak kifejted több mondatban.

Tárgyalás: A címmel kapcsolatban felhozol 3 irodalmi példát (lehetőleg időrendben), egyesével fejtsd ki, hogy az adott mű miről szól, hogyan kapcsolódik az érvelés címéhez, az adott példában érvnek vagy ellenérvnek számít-e.

Befejezés: Összegzed a leírtakat és leírod a saját véleményed, álláspontod.


Legyen arányos, bevezetés és befejezés közel azonos hosszúságú legyen, de a tárgyalás legyen a leghosszabb.

2013. aug. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én azt javaslom neked amit én csináltam idén. Ne az érvelést válaszd. Az az egyik legnehezebb, ahhoz kell a legtöbb háttértudás.

Irodalmat mindig is utáltam, a tanár is leszart minket, érettségi előtt 1 hónappal kerültünk új tanárhoz, akkor írtunk először (és utoljára) olyasmi szöveget ami érettségin volt. (Telefon netről kimásoltam az egészet és 3/4 lett, ezután képzelheted mennyire voltam beszarva az írásbelitől.)

De a novella elemzést választottam, mert nem vagyok hülye, abból csak leírod a történetet, néhány dolgot belemagyarázol szavakba kifejezésekbe, történésekbe.

Soha egy szó irodalmat nem tanultam, érettségi írásbelire se készültem semmit és mégis 77% lett, így ezt javaslom nekem is, ha nem megy az irodalom akkor novella elemzést válaszd majd.

2013. aug. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!