Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kisérettségin érvelést kellett...

Kisérettségin érvelést kellett írni, én leírom alább, h miket írtam, tudnátok rá véleményt írni?!

Figyelt kérdés

Szóval érvelést kellett írni. Egy híres ember azt mondta, hogy már a gyerekek nem olvasnak és jobb lenne a régi magyar könyveket átírni mai nyelvre, mert nagyon sok benne az idegen szó, és nagyon nehezen érthető a szöveg.

Én mellette érveltem.

Leírtam hogy:

miért jó az olvasás, miben segít

saját olvasmányélményeimet írtam le de nem regényekről hanem versekről

-először elkezdtem írni a költőket, a versekről, hogy milyen jó versek vannak, milyen témájút szoktam olvasni (ezt bővebben kifejtettem)

ezt kb vagy 1,5 oldalon át írtam csak a költőkről

-utána írrtam h az iskolában miért nem ovlasnak sokat, vagy mi lehet az oka

- otthon a gyerekeknek régen nem ovlastak ezért nem szeretnek olvasni ezt is kifejtettem bővebben

- sok az idegen szó a régi könyvekben ezért nem értik meg a gyerekek és megutálják a könyveket, meg mert a tanráok kényszírtik őketa kötelezők miatt

-utána hogy tv előtt ülnek a gyerekek és már ezért nem olvasnak, és hogy ennekm ilyen káros hatásai vannak


kb ennyit írtam le mert kevés idő volt :S:S de be vagyok parázva, h nem is jót írtam nem is a témához kapcsolódóan


Ti hányasra értékelnétek kb?


2012. ápr. 21. 18:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez alapján nem lehet megmondani, hogy hányas... de valóban nem a témáról írtál. Érvelni háromféle módon lehet, ebből egy igazán az, ami célravezető.

1. Mellette

2. Ellene

3. Ismerteted az előnyöket és hátrányokat, majd a befejezésben pár mondatban a saját véleményedet.


A harmadik az igazi, nem elkalandozni kell és saját példákat venni, hanem a tényleges előnyöket, majd a tényleges hátrányokat tárgyilagosan sorba venni. Ezután levonni egy következtetést, és a befejezésben röviden leírni, hogy neked mi a véleményed. A másfél oldal költőkről rengeteg, köze nincs sok a konkrét témához, erre mindig figyelj.

2012. ápr. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen ezeket tudom, csak soha nem írtunk még ilyen hosszú fogalmazást és 4 oldalnak minimum meg kellett lennie, ezért húztam a szót, de sajnos nem volt elég időnk rá, régen egy másfél oldalas dolgozatot nem tudtunk megírni 2 óra alatt, nem hogy 4 oldaltól 8 oldalig terjedőt... + másold még át.

Csak lényegében hányast érdemelnék meg kb.? Amikor egy másikat kellett írni még órán, arra is 3-ast kaptam mert nagyon elkalandoztam. :(

2012. ápr. 21. 19:39
 3/4 A kérdező kommentje:
Sőt, utána is csak 4-es kaptam , mert javítani szerettem volna, és azzal sem volt megelégedve, pedig egy barátom aki értett ahhoz a témához, ő segített nekem, és nem értett egyet a fogalmazásommal a tanár.
2012. ápr. 21. 19:40
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem max 3-as, de mondom, ennyiből nem lehet megtudni. Ha szó szerint ideírnád az egészet, akkor már pontosabb képet lehet kapni, de még az sem 100%, mert a műelemzés és az érvelés pont az a kategória, amit nem lehet beskatulyázni, nagyon erősen függ a tanártól. A matek meg egyszerűbb töri kérdések pl. nem. Vagy tudod, vagy nem.
2012. ápr. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!