Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem tanítanak a középisk...

Miért nem tanítanak a középiskolákban hittant?

Figyelt kérdés

Nagyon szükség lenne rá, a fiatalokat megnevelné, jobban megtanítaná szeretni. 18/F

U.i. nem vagyon túl vallásos. hiszek Istenben, járok templomba, de azért nem élek szegényes életet, a testi vágyokról nem mondok le.


2013. aug. 5. 12:39
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Én nem szeretnék hittanra járni. Engem ne kötelezzenek rá. Aki tanulni akarja, az menjen templomba hittanórára.
2013. aug. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

"U.i. nem vagyon túl vallásos. hiszek Istenben, járok templomba, de azért nem élek szegényes életet, a testi vágyokról nem mondok le."


Pedig akkor le kell mondanod, vagy meggyónnod a bűneidet.

2013. aug. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
aki akar az eljár templomba meg egyéb ilyen helyekre, nem kell mindent kötelezővé tenni...
2013. aug. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Még szerencse hogy nem tanítanak ilyen tárgyat középiskolában. Mert ugye minden egyház egyenlő, akkor a budhisták, hinduk, muzulmánok, zsidók mind jogosan kérdeznék hogy akkor velük mi van?

Vegyük már észre kedves kérdező, a vallás minden család magánügye. Szíve joga melyik felekezetben hisz, vagy nem hisz.

2013. aug. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%
Egyrészt, mert a hitet nem kell tanítani, másrészt, mert szerencsére mindenki maga dönti el, miben hisz. Pláne a már majdnem-felnőtt, középiskolás korosztály.
2013. aug. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Jó, csak segíteni akartam.
2013. aug. 5. 18:45
 7/9 anonim ***** válasza:
61%

még csak az kéne wazze. és ha nekem más a vallásom?

akit érdekel, annak ott a templom...

2013. aug. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%
Nézd, a fiatalok nevelése NEM az iskola feladata, NEM az egyházaké, hanem a szülőké.
2013. aug. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Miben segítene a hittan oktatás?

Az emberek a vallást/világnézetet az erkölcsi mércét otthonról hozzák, nem egy iskola kötelező tantárgya adná meg. Ez sosem működött. Olyan mintha büntetőjogot tanítanának, akkor senki sem bűnözne. Ugyan már.

2013. aug. 6. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!