Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem szemétség hogy a második...

Nem szemétség hogy a második diploma fizetős és ösztöndíjat sem lehet kapni?

Figyelt kérdés

Oké azt megértem, hogy ne akarjon az ember az állam pénzén örökké tanulni, tehát jó legyen fizetős a második diploma. Rendben, ez elfogadható. De legalább ösztöndíjat adhatnának, hogy aki kiemelkedően tanul, az nagyjából nullszaldóba kijöhessen. Úgy lenne korrekt.

Mert nyilván nem fogok életem végéig egyetemre járni, hisz a lakást, kaját stb. nem tudom ebből fizetni.


De ez így szerintem annyira igazságtalan, hogy kétszeresen is büntetnek. Fizetnek kell félévenként több százezer forintot, plusz akármilyen jól tanulsz is, semennyi ösztöndíjat nem kaphatsz.


Hát igazságos ez?


2013. aug. 6. 21:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen úgy is érvényes ha 2 éve kezdted a 2. szakodat. Persze ha van még a 12 félévedből akkor.
2013. aug. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért van az, hogy engem a tökéletesen helyes válaszommal lepontoznak, aki meg bartomságot ír, azt nem?

Olvassátok már el az a r.hadt törvényt, amit bemásolt ide vki

-.-

2013. aug. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Előttem szólónak! Én másoltam be a tv. részletet. Megértem, hogy dühöngsz. Ez egy ilyen fórum, bárki válaszolhat a feltett kérdésre, meg a közben felmerült újabb kérdésekre. Nagyon sok az olyan felsőoktatásban tanuló akinek fogalma sincs hogy pontosan mi/ki határozza meg a finanszírozható félévek számát, csak tudja hogy ezt mondták neki, megjegyezte és innentől ha ezt kérdezi valaki ezerrel írja a választ, mert meg van győződve róla hogy tuti amit ír. Azt hogy az ilyen dolgot a felsőoktatásról szóló törvény szabályozza, és időközben egy teljesen új tv lépett hatályba nem tudja, illetve azt tudja hogy új tv van 2012-től már hatályban, de hogy ez pontosan mit takar, mi változott ezáltal arról lövése sincs. Sajna ezt el kell itt viselni:(
2013. aug. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
100%

Itt érthetőbben el van magyarázva: [link]


Eddig én is abban a hitben voltam, hogy mivel van már egy diplomám a másodikért már teljesen egészében fizetnem kell majd. Ez most megspórolt nekem igen sokat.. :)

2013. aug. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszi.

Esetleg le van az valahol írva, hogy ez visszamenőleges is érvényes, azaz például ha én 2 éve kezdtem a második sulimat.

2013. aug. 13. 22:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!