Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Leerettsegiztem és egyetemre...

Leerettsegiztem és egyetemre megyek és ma sem érkezett meg a csakadi pótlék, miért lehet ez?

Figyelt kérdés
2013. aug. 7. 16:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi sem kaptunk ebben a hónapban, valószínűleg addig nem is fogunk, amíg nincs jogviszonyunk, tehát nem vagyunk beiratkozva.
2013. aug. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
mivel az érettségi letételével megszűnt a tanulói jogviszonyod, valószínűleg emiatt van.
2013. aug. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyetemen nincs családi pótlék. Van "helyette" szociális ösztöndíj és esetleg alaptámogatás az 1. félév kezdésekor.
2013. aug. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez nem teljesen igaz, mert annak a tanév végéig még jár a családi pótlék, amelyikben a 20. életévedet töltöd.
2013. aug. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"(...) a tankötelezettség megszűnését követően közoktatási intézményben tanulmányokat folytató gyermekre tekintettel annak a tanévnek az utolsó napjáig jár, amelyben a gyermek a 20. életévét, sajátos nevelési igényű gyermek esetén a 23. életévét betölti."


De az egyetem és a főiskola már nem közoktatási intézmények, hanem felsőoktatási intézmények.

2013. aug. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ja senki nem kap már jó nagy ******... sajnálják azt a 12000 Ft-ot, legalább egyetem/fősuli alatt is kéne adni.... közbe meg milliárdokat lopnak!!!
2013. aug. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Van szociális ösztöndíj, ami ha rászoruló vagy (alacsony az egy főre jutó jövedelem a családodban, és még egyéb dolgok is beleszámíthatnak [egyetem/kar függő]), ami sokszor több, mint 12 000 forint. Nekem például, kb. havi 36-37 ezer forint egy főre jutó jövedelemmel 18 000 forint (havonta). Nem mellesleg, a hátrányos helyzetűek alaptámogatásra jogosultak, ami 59 500 forint egyszeri támogatás az 1. félév kezdésekor.


Továbbá van Bursa Hungarica ösztöndíj is, amire szintén kaphatsz pénzt (önkormányzattól egyik részét, felsőoktatási intézménytől a másikat), ha jól tudom ez összesen maximum 10 000 forint lehet havonta (és költségtérítésesek is kaphatnak). Emellett sokszor előfordul, hogy az állandó lakhelyed szerinti önkormányzat különböző pályázatokkal segíti a felsőoktatásban résztvevőket.


Aki államin van és rászoruló az még több támogatást kap, mint középiskola alatt, vagy legalább hasonló mértékűt, viszont aki nem rászoruló (és államin van) az nem nagyon kap ilyen jellegű támogatásokat, ami nagyrészt jogos szerintem.


Amit írtál, annak az 1. része jogtalan (remélem beláttad te is, hogy a családi pótlék helyett van más a hallgatóknak), a 2. részében nem foglalok állást :)


Még két további gondolat:

- a szociális jellegű ösztöndíjak mellett van tanulmányi ösztöndíj is (igaz egyetemenként, karonként igen eltérő összegű).

- a családi pótlékkal a szülőket támogatják, de a felsőoktatásban résztvevőket már felnőttként kezelik, sok esetben értelmetlen lenne a szülőknek küldeni a támogatást, mivel lehet, hogy a hallgató már nem is velük él és teljesen önállóan finanszírozza a költségeit.

2013. aug. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Petrik93 ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy 21 éves korig jár a családi pótlék. Tehát abban a tanévben amelyikben még betöltöd a 21. életévedet, jár.

Én 20 éves vagyok, és nekem még megérkezett a családi pótlék. Nekem 18 éves korom után minden évben igazolnom kellett, hogy még tanulok, és hogy küldjék továbbra is a családi pótlékot.


Nekem általában októberig küldték mindig. Sosem szüntették meg, augusztusban, szeptemberben. Mindig megvárták, míg szeptemberben elküldöm az igénylő lapot.


Mivel Magyarországon szeptember 1. a tanévnyitó így általában csak akkor tud a diák családi pótlékos igazoló papírt kérni az iskolájától. Ezért szokták általában októberig utalni a családi pótlékot. Sajnos a kérdésedre, hogy miért van ez, nem tudok válaszolni...

2013. aug. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!