Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakközépiskola milyen érettsé...

Szakközépiskola milyen érettségire készít fel? Alap, Közép?

Figyelt kérdés

Csak mert én úgy tudom hogy közép, de gondoltam legyünk biztosak benne :)

Köszönöm a segítséget!



2013. aug. 7. 18:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy alap érettségi. Középszintű érettségire készítenek fel alapból, annyi különbséggel, hogy egy szakközépiskolában érettségizhetsz olyan tárgyakból is, amiket ott tanulsz pluszban, például egy közgazdasági szakközépiskolánál ez jelenti az "Üzleti gazdaságtan" érettségi tárgyat és az "Elméleti gazdaságtan" érettségi tárgyakat. Ezek a tárgyak hasonló területű szakoknál (mint szakmai előkészítő tárgy) általában elfogadottak a pontszámítás alapjául szolgáló 2 tárgy közzé (de olyan nincs, (vagy csak nagyon elvétve van) hogy csak ezeket fogadják el felvételi tárgynak).


Továbbá, szerintem egy szakközépiskolában kevesebb tárgyból indul fakultáció, de általában ott is szokott lenni emelt szintű érettségire felkészítés (általában igény szerint).

2013. aug. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy alap érettségi...:D Vagy közép vagy emelet, de alap semmiképp sem. A középszintű érettségire minden középiskolának fel kell készítenie, az emelt attól függ mit tanulsz emelt óraszámban, kiterjesztett tananyaggal.
2013. aug. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sőt, emelet sincs, csak emelt.

Aki most megy szakközépbe, annak már kötelező lesz ötödikként a szakmai tárgyból érettségizni, így bármilyen más tárgyat csak hatodikként, pluszban vehet fel.

2013. aug. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!