Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi egyetem mellett lehet-e...

Orvosi egyetem mellett lehet-e bírni a munkát? Ha igen milyen munkát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Felsőfokú angol nyelvvizsgám van, valami tolmácsszerű munka jól jönne, amit otthonról lehet végezni. Olyanok írjanak inkább akik szintén próbálkoznak munkával, igen erős egyetem mellett.

2013. aug. 9. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Orvosi mellett nincs idő még otthoni munkára sem. Hacsak nem vagy lángész, aki kevés tanulással is eredményt ér el.
2013. aug. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%

Képességektől függ. Alapból elég sok óra van, ha az előadásokat el is lógod, a gyakok kötelezőek. Van, hogy estig suliban vagy.

Vkinek minden nap tanulnia kellm ahhoz, hogy menjen a suli. De vki simán elvan úgy, hogy csak számnonkérések meg vizsgák előtt tanul. Ha minden nap tanulnod kell, akkor nem lesz időd még dolgozni is. Ha gyorsan tanulsz, akkor lesz időd.

Szerintem az elején ne vállald be. Az első félév alatt meg tudod nézni, hogy mennyire megy a dolog, mennyi tanulást igényel egy-egy óra, aztán majd meglátod.

2013. aug. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek olyat, aki dolgozik mellette, de a többség nem vállalja be. Enélkül is elég sokan csúsznak, nehéz úgy megoldani, hogy ne a tanulás rovására menjen, tényleg nagyon jó képességűnek kell lenni hozzá. Meg azért számítsd bele, hogy ha az előadásokat el is lógod, még így is elég sok és hosszú gyakorlat van, amikre előre fel is kell készülni, ami nem csak időt de energiát is elvesz. A helyedben inkább tanulmányi ösztöndíjra hajtanék a munka helyett.

Egyébként az első félév meg elég csalóka lehet, szóval ezzel a "kipróbálással" vigyázz. Van, ahol igaz, hogy nehéz már az is, de még így is sokkal barátibb, mint a következő 3-5 félév...

2013. aug. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat ! :D
2013. aug. 10. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!