Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csinál egy csillagász?...

Mit csinál egy csillagász? Lehet belőlem is csillagász?

Figyelt kérdés

Nagyon érdeklenek a csillagok és majd ha felnövök csillagász szeretnék lenni, de nem tudom hogy meg-e vannak rá a képességeim. Annyit tudok, hogy rossz vagyok matekból és kémiából, de fizikából, biológiából és földrajzból jó.

Valójából fogalmam sincs mit csinál egy csillagász és hogy mennyi ész kell hozzá és azt se tudom hogy kezdjek neki. Most ősszel leszek 8-adikos az általánosban, és még azt se tudom hogy gimnázium vagy középsuli, de van külön csillagászati szak, vagy ez hogy van?



2013. aug. 12. 23:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Fizika szakra kell jelentkezni és onnan kell tovább menni. Nézd meg mik a feltételek ahhoz, hogy felvegyenek fizika szakra, viszont jó ha tudod hogy a magyar csillagászok kb minimálbért kapnak, alig lehet belőle megélni. Úgyhogy Magyarországon semmi esélyed, külföldön meg baromi drága a csillagászati képzés
2013. aug. 13. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja, de előtte azért gimibe kell menni. :D Leérettségizel, külön tantárgynak felveszed a fizikát ha annyira az akarsz lenni. De nem fogsz vele semmire se menni, nekem a fizikatanárom atomfizikus volt, de mivel itthon nincs hely, ahol dolgozhatna, ezért jelentkezett tanárnak. Felvi.hu-n tudsz tájékozódni, de még nem igazán ezzel kéne foglalkoznod, hanem azzal, hogy általános iskolás létedre fel tudj bontani egy zárójelet. Az olyan mint a szorzótábla, nehogy már ezzel bénáskodj. Csillagászathoz nagyon is kell a matek úgyhogy húzz csak bele!
2013. aug. 13. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Na, mi történt azóta? :)
2018. jún. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!