Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diákigazolványt szerezni...

Diákigazolványt szerezni asszív féléven, távol az iskolától, igénylőlap nélkül. De hogyan?

Figyelt kérdés
Szeptemberben az ország másik felében kezdtem az egyetemet, de családi okokból el kellett jöjjek, most passzív féléven vagyok. Diákot nem igényeltem - az online (felvételis) igénylés után nem kértek csekket, a suliban pedig már nem tudtam új igénylőlapot kérni. Nem tudok kétszer bemenni az egyetemre, nincs rá 23000 forintom. Viszont kellene az igazolvány az utazási kedvezmények miatt, és az egyik diákmunka közvetítőnek, jogviszony igazolással együtt.
2009. okt. 27. 23:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Hívd fel az iskola tanulmányi osztályát, hogy lehet-e ilyet csinálni, biztos útba igazítanak.

Egyébként készülj fel, nem jár matrica a passzív félévedre, így utazási kedvezmény sem.

2009. okt. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Ez volt az egyik amit nem tudtam - hogy nem jár kedvezmény. Mindenesetre a munkához kellene, vagy legalább jogviszony igazolás.
2009. okt. 28. 05:25
 3/4 anonim ***** válasza:
A hallgatói jogviszonyod sem fogják leigazolni, hiszen passzív félévben a hallgatói jogviszonyod felfüggesztett. Tehát ebben a félévben legálisan nem vállalhatsz diákmunkát sem.
2009. okt. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A munka kifejezetten halasztó diákoknak szól. A jogviszony nem szűnik meg, csak nem aktív. Tehát a jogviszonyt az iskolával igazolják - csak azt nem tudom hogy szerezzem meg -, ellenben az iskolaLÁTOGATÁST nem, hiszen az mint olyan, nincs.


Azért köszi.

2009. okt. 29. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!