Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosira járók! Hogy birkóztat...

Orvosira járók! Hogy birkóztatok meg ezzel?

Figyelt kérdés
Nektek hogy sikerült legyőzni a nagyon durva eseteket, amiket láttatok(képeken videón akár élőben). Illetve a boncolás során látottakat? Én is az orvosira készülök, de félek hogy a durva eseteket nem tudnám megszokni. Ti hogy voltatok ezzel?
2013. aug. 15. 20:27
 1/2 anonim ***** válasza:
ez engem is érdekelne,szintén ebből az okból.
2013. aug. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát jó ideig nem fogsz durva eseteket látni:D

Legalábbis én már ötödéves leszek, de nagyon extra dolgokat nem láttam. Bár persze kérdés, hogy mit értesz durva eset alatt.


Első évben anatómián tartósított holttestek vannak. Nincs vér se, kb. olyanok, mint vmi viaszbábu.

Mikor ott vagy, akkor nem arra koncentrálsz, hogy "úristen, ez egy halott ember", hanem a dolgodra. Inkább érdekes, mint durva. Legalábbis nekem az volt.


Harmadévben patológia van, ott azért már vannak csúnya dolgok (pl. nagyon széterjedt daganatok, vagy esetleg egy fiatal illető holtteste is elég megrázó). De az igazán csúnya dolgok (emberölés, öngyilkosság, baleset stb.) az igazságügyre tartozik, ami csak negyedévben van, és baromi kevés a gyakorlat.


Persze a nyári gyakorlaton láthatsz durva dolgokat, ha olyan helyre mész.

2013. aug. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!