Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosira most már emelt...

Orvosira most már emelt kémia/fizika is kell?

Figyelt kérdés
Idáig nem úgy volt hogy emelt bió és közép v emelt kémia v fizika. Most már mindenképpen emelt kell fizika/kémiából is a biósz mellé?
2013. aug. 7. 07:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Eddig is kellet emelt kémia v fizika orvosira, nem újdonság.
2013. aug. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%

Most már mind a kettőből kell az emelt az orvosi karokra.

Nem elég csak bioszból

2013. aug. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Már idén is 2 emelt kellett. Nem láttad a ponthatárokat? Hogy mennyire lecsökkentek? Az javarészt a 2 emeltnek volt köszönhető...
2013. aug. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem, hát akkor nincs sok választásom ha be akarok kerülni. Amúgy csak a két tantárgy számít kétszeresen plusz többletpont 100 (emelet 2x) ugye? tehát a magyar,töri stb... ha rossz az nem probléma?
2013. aug. 7. 11:02
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben duplázol, akkor édes mindegy, hogy hogy sikerül a matek, magyar stb. Viszont még egyszer írom: láthattad idén milyenek voltak a ponthatárok, nem könnyű 2 tárgyból emelt szintű vizsgát tenni. Én a helyedben nem a duplázásra hajtanék...
2013. aug. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mért, milyen másik lehetőségem van még? előírás a két emelet.
2013. aug. 7. 11:27
 7/11 anonim ***** válasza:

Például, hogy minden tárgyat beszámítanak...

Utolsó két év jegyei + érettségi eredmény az összes tárgyból.

2013. aug. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hmmm értem, végűlis lehetséges, bár nem sok logika van benne mármint minek a történelem v irodalom egy orvosnak :) Inkább maradok a két emeltnél most értitek: mindenből középszinten rá kéne hajtanom h egy masszív 90 pont meglegyen akkor érné meg akkor térülne meg a különbség,viszont e mellet az emelt sem lehetne nagyon rossz mert ha az emelet rosszabb akkor azzal több pontot vesztek. Célszerübb szerintem két tantárgyra ráhajtani ,még azért van idő és amúgy sem vagyok belőle hülye :)
2013. aug. 7. 11:42
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Kétféleképpen számolhatják ki a pontjaid ( a rendszer automatikusan a számodra kedvezőbbel számol).

1. Duplázás.

A 2 felvételi tárgyad százalékának összege, majd duplája. Maximum 400 pont, ehhez jön hozzá a plusz 100 pont.

2. Hagyományos.

A 11. és 12. év végi jegyeid 5 tárgyból, matek, magyar, töri, nyelv és egy természettudományos (amennyiben ez neked kémia pl, akkor nyilván ennek a 9 és 10-es jegyeit nézik). Összesen maximum 50 pont, ezt duplázzák, 100 pont.

5 db érettségi tárgyad százalékának átlaga. Az 5. (amennyiben több választott tárgyad van), automatikusan az, amivel neked kedvezőbb, még csak nem is kell felvételi tárgynak lennie, viszont mindenképpen csak olyan lehet, ami a bizonyítványodban szerepel, tanúsítvánnyal nem számolható. Érettségi átlag maximum 100 pont.

Ehhez jön hozzá a maximum 200 pont 2 db felvételi tárgy százalékos összege. Ez eddig 400, plusz 100 pluszpont, maximum 500 pont.


Nekem pl idén hagyományos úton számolva 403, duplázva 366 pontom volt. Nyilván előbbivel felvételiztem.

2013. aug. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, értem és köszönöm a szép választ. De én nem vagyok valami jó magyarból :) Meg nem is szerettem , a történelmet sem., Kémia/bioszból meg igen jó vagyok még korrepetáltam is a nyáron. Azért kérdeztem hogy emelet kell-e mert ha még a közép elég lett volna akkor közép + nyelv vizsga meg lett volna (fel ért volna majdnem egy emelt-el) mivel több kémiai közép érettségit (és emelt et is kitöltöttem már) a közép mindig 90+-ra sikerült viszont az emeltbe sok a raffinált kérdés és jóval nehezebb ott a legjobb ami sikerült 93% volt (legrosszabb 69...)
2013. aug. 7. 11:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!