Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Közép és emelt magyar érettség...

Közép és emelt magyar érettségi kötelező olvasmányai? (RÉSZLETEK LENT)

Figyelt kérdés
Ti mely könyveket olvastátok el?Melyek az akár rendszeresen viszatérő költők,írók,olvasmányok az emelt érettségin?(és a középen) Melyeknek vettétek hasznát is,azok közül,amit elolvastatok?

#emelt-közép-magyar-érettségi-kötelező-olvasmányok
2013. aug. 20. 20:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Röviden-tömören: emeltre MINDENT kell tudni a világon, egyszerűen nem lehet rá igazán biztosan felkészülni, akármit, akárkit kérdezhetnek, nagyon átfogó tudás kell hozzá. Ha emeltezni akarsz, olvass el minden kötelezőt, ismerd minden író-költő-irodalmár életét. Viszont a középszintű érettségi magyarból akkor is megoldható, ha nem olvasol el szinte semmit. Az írásbelin nincs szükség a kötelezők ismeretére (csak akkor, ha az érvelést választod, oda kellenek irodalmi példák is). A szóbeli tételeket pedig önkényesen állítja össze a tanárod/csoportod, szóval előre tudod, milyen műveket kell ismerned, azokat pedig elolvasod, kidolgozod, akármi, de általában egy rövidített verzióval itt is elboldogulsz.
2013. aug. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én semmiképpen se ajánlom a magyar emeltszintű érettségit. Ahogyan az előttem szóló is írta, egyszerűen mindent kérdezhetnek. Pláne ha filozófusoktól raknak be szövegeket, na akkor meg elő lehet szedni a filozófus gondolkodást, amit meg egyszerűen minden ember rühel. Maradj a középnél!!!
2013. aug. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sajnos vagy töriből vagy magyarból emelteznem kell,és a törihez hülye vagyok :/
2013. aug. 21. 09:21
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló vagyok. Én töriből emelteztem, hidd el, nem nehéz. Konkrétan és egyértelműen meg van adva, mit kell tudni, csak tanulni kell hozzá sokat. De a magyar emelt... az brutális... Sokkal több mindent kell tudni, és teljesen kiszámíthatatlan. Én a helyedben inkább a törit választanám, akkor is, ha látszólag az megy kevésbé.
2013. aug. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én magyarból emelteztem, de akárki kérdezi, NEM ajánlom, ha nem muszáj és ha lehet törit választani, akkor inkább azt. Nekem teljesen felőrölte minden időmet az, hogy az emelt magyarra készültem (bár jó eredményem is lett), de egyszerűen nem tudsz rá 100 %-ig felkészülni. A középszintűt össze sem lehet mérni az emelt magyarral.
2013. aug. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Magyar emelt nehezebb. Ha ott én vizsgáztatnék olyan bukók lennének akik nem olvastak Musilt vagy Joycet vagy Hrabalt,Sartreot,Pynchon stb..
2013. aug. 23. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Egyiket sem ismerem :D Oké,lehet,hogy a töri tényleg bölcsebb lenne :D
2013. aug. 23. 20:55
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
érettséginél törit be lehet magolni emelten elolvasod megjegyzed, irodalomnál már bajosabb, mert elemzéskészség kell, valamennyi művészi potenciál, rengeteg művet kell elolvasni, mert a stíluspontokba beleszámít az irodalmi műveltség emelten főleg, memoritereket sem árt tudni, szóbelin ugye azt díjazzák, ehhez képest törin kell tudni esszénél fogalmazni és cső, meg persze megtanulni az anyagot, de az irodalomnál is alap
2013. aug. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!