Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A következő tanévben friss...

A következő tanévben friss államvizsgával ötödikesek osztályfőnöke leszek. Hol találok nekik való humoros jeleneteket (ki mit tudra stb.)?

Figyelt kérdés
2008. jún. 30. 16:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nem is kimondottan humoros, de nagyon jópofa jelenetei vannak a Légy jó mindhalálig c. darabnak. Mi annak idején azt a részt adtuk elő, amikor Nyilas Misi pakkot kapott, és a többiek felélik azt.
2008. jún. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!
2008. júl. 1. 16:23
 3/3 anonim válasza:

csak egy megjegyzés: a kedves, engedelmes diákok titka nem a szigorúság vagy a bőkezűség-engedékenység, hanem, és ez vitathatatlan, a szeretet. Ha a tanár szereti a diákjait, ami rendkívűl nehéz, főleg hogyha a tanár eleve bunkó osztályt kap... de még egy bunkó osztályt, ha nem negedi megtörni magát a tanár, és szívből szereti a diákokat, kis híján angyalokat lehet csinálni belőlük.


Tisztában vagyok vele, hogy nem népszerű az elméletem, de a tapasztalatok azt mutatják Magyarországon, ahhol nagyon sok gyerek sárült a sérült családja vagy szülei miatt, nem szigorra vagy engedékenységre van szükségük, mert vagy fellázadnak és terrorizálnak, vagy átzenélik-ordibálják az órákat tanulás nélkül, és persze ugyanúgy útálják a tanárt. Ha a tanár valamit el is akar érni diákjaival, Szeretnie kell őket, akármilyenek is. És éppen ezért sajnos csak rendkívül kevés ember alkalmas a tökéletes, szeretetet adó tanár szerepére, hiszen csak az tud szeretetet adni, aki kapott is...


Ha valaki nem tud szeretni így, ahhogy leírtam, ne csüggedjen el, gyakorojla!


Lehet hogy feltétlen és kifogyhatatlan szeretetet nem sokan tudnak adni, de egy kevéskére MINDENKI képes.


Remélem hasznos tanácsot adtam.

2008. aug. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!