Ti hogy tanultok?

Figyelt kérdés
Különböző tanulási tippeket várnék. Akár tantárgyakra lebontva is:)
2013. aug. 21. 11:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Órán figyelek, és néha megírom a házit.
2013. aug. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Idén nyáron gyakoroltam is.
2013. aug. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Órán figyelek, óra előtt pedig átolvasom a vázlatot. TZ-re úgy készülök, hogy fogom a kis füzetemet, (általában lefekszem az ágyamba:D ) és elkezdem olvasni az adott vázlatokat.3-4x elolvasom az egészet, és tudom az anyagot. Vannak tárgyak, amikből megírom a házit.

Németnél, ha sok a szó, akkor úgy tanulom meg őket, hogy párszor átfutom az egészet, és utána letakarom a füzetet, úgy, hogy csak a magyar jelentést lássam, és próbálom felmondani magamnak. Persze eleinte nehezen megy, de ezzel úgy felidegesítem magam, hogy az 5-6. körre már a szavak 90%-át tudom.

Töriből, témazáró előtt mindig kapunk egy "személy-fogalom-évszám " listát, meg az esszéket. A listát kidolgozom, és anyum kezébe nyomom, hogy kérdezgessen belőle (ez az egyetlen tárgy, amit többé-kevésbé kikérdez).

Ilyen "tanulás" mellett vagyok 5-ös, év végén 1 db 4-esem volt. 16L

2013. aug. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem törinél az használ, hogy egyszerre olvasom a jegyzetet és könyvet, és bekezdésenként felmondom magamnak. Miután így végigfutottam a szövegen, megpróbálom egyben az egész leckét felmondani magamnak és visszamenőleg sokat ismétlek, amire több időt szánok, mint az új lecke elsajátításához. Ennyi! :)
2013. aug. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!