Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Toxikológusként hol lehet...

Toxikológusként hol lehet elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Egy toxikológus csak a korházban dolgozhat orvosként?

2013. aug. 25. 13:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Először orvos valaki aztán szakosodik és úgy lesz toxikológus. Hol máshol dolgozna elsősorban, de szerintem gyógyszergyárban is van ilyen képzettségű orvosi állás.
2013. aug. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy először orvos aztán lehet szakosodni toxikológusnak,de aki a gyógyszerészetiről szakosodik toxikológusnak az is orvos lesz? Vagy ellehet helyezkedni más helyeken is toxikológusként?
2013. aug. 25. 13:16
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Esetleg az ÁNTSZ-nél.

De leginkább kórházban van szükség ilyen szorvosra.

(Detoxikáló)

2013. aug. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Jav. szakorvos

Ahol pl. a szenvedélybetegeket (alkohol, drog) kezelik

2013. aug. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, aki gyógyszerészetit végez az nem lesz toxikológus sosem. Olyan nincs hogy szakosodik a gyógyszerész és attól orvos lesz!! Teljesen más képzés a kettő.
2013. aug. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

Én is úgy tudom, hogy a toxikológus az orvos.

Szóval nem gyógyszerész.

Olvasd el pl. Dr. Zacher Gábor (toxikológus) életrajzát.

Ő is általános orvosira járt-

2013. aug. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mennek a zöldek. De a gyógyszerésznél is van toxikológia szakirány...
2013. aug. 25. 15:13
 8/9 A kérdező kommentje:
Oké akkor ő nem lehet orvos..de akkor mit tud csinálni ezzel a képzéssel?
2013. aug. 25. 15:16
 9/9 anonim ***** válasza:
Vicces hogy erről minek érdeklődsz, mert nyilván még nem jársz egyetemre sem, nemhogy az egyetem utáni szakgyógyszerész képzés elhelyezkedési lehetőségeit firtatod.(mint ezen a honlapon sokan, nem is igazán értem minek)Toxikológia szakirányt nyilván az végzi aki ilyen irányba helyezkedik el, mint minden szakosodást egyetem után.Az egyetem utáni szakosodás nem úgy van, hogy jelentkezel valahova felveszek és elvégzed. Hanem bizonyos munkakört kell betöltened hogy szakosodhassál. Gyógyszergyárakban az olyan hatóanyagokkal foglalkozik amik toxinok. Abból fejleszt ki gyógyszereket pl. De ő nem toxikológus ez csak orvost jelölhet.
2013. aug. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!