Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mekkora hátrányom származhat...

Mekkora hátrányom származhat abból középiskolában (nyelvi előkészítő), ha matekból pár tananyagrész kimaradt még általánosban?

Figyelt kérdés

Most leszek kilencedikes, egy eléggé erős középiskolában. Matekból 7-8. osztályban nekünk jó pár anyagrész kimaradt, vagy sok mindent csak érintőlegesen vettünk. Pl. függvények és geometriából is jónéhány dolog.


Elég fogékony vagyok tanulás szempontjából, ezért még a nyár maradék egy hetében sem jelentene problémát, hogy bevágjam ezeket a részeket, csak fogalmam sincs, megéri-e... :)



2013. aug. 25. 18:30
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom hány évfolyamos az előkészítőd, de nekem 5 volt és az első év volt a 0. abban jóformán ált. sulis dolgokat ismételtünk valamint a 9-s tananyagot. Nyugi nem fogsz lemaradni, mivel a következő évben megint a 9-s tananyagot fogod tanulni.

Hova fogsz menni am.? Monorra esetleg?

2013. aug. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nekem is ötéves lesz így a gimi, nulladikkal együtt. Vácra megyek a Boronkayba, ahol elég komolyan veszik a matekot... remélem, azért tényleg fogunk ismételni! :)
2013. aug. 25. 20:51
 3/10 Tom Benko ***** válasza:
Kimaradtak függvények meg geometria?! Na, akkor fogsz szenvedni!
2013. aug. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A függvényeket még hatodikban vettük, csak nagyon-nagyon alapszinten... :(


Geometriából pedig a hasonlóságok maradtak ki teljes egészében, de a többi rész az nagyjából rendben van. Megpróbálom őket pótolni! :)

2013. aug. 28. 12:33
 5/10 Tom Benko ***** válasza:
Azt jól is teszed. Hova jártál iskolába?
2013. aug. 29. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Balassagyarmaton (Nógrád megyében a szlovák határnál), de hétfőtől a Boronkayban kezdek Vácott :) Az meg egy elég erős suli, főként matekból!
2013. aug. 30. 17:26
 7/10 Tom Benko ***** válasza:
És itt ki volt a tanárod?
2013. aug. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

1. voltam.


Nem értem miért kellett lepontozni. Azt mondtam ami nálunk zajlik. Nem fog szenvedni tudom magamról. 2x vettük ugyanazt a tananyagot, ráadásul 0. évfolyamban ismételve. Tisztában vagyok vele eléggé.

2013. aug. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Tom Benko ***** válasza:
A Boronkayban viszont nem tökörésznek ilyenekkel...
2013. szept. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Én nem pontoztam le senkit. Elhiszem, hogy nálatok ez megy. Iskola és osztály válogatja.

Ennél a kérdésnél pl. mindenkinek zöld kezet adtam, és úgy ánblokk sem szokásom nagyon lepontozgatni senkit sem..


Amúgy nem tudom, melyikőtök írta, de úgymond "tökörésznek" ilyenekkel a Boronkayban. Év elején a biztonság kedvéért még a műveleti sorrendeket is átvettük, és kiderült, hogy a függvények is elég jól mennek ahhoz képest, hogy 7-8.-ban nem is igazán foglalkoztunk vele. Tehát teljesen feleslegesen aggódtam, hogy hülye leszek matekból.


Igen, beismerem, hogy ez nagyrészt annak köszönhető, hogy előkészítős lettem, de van egy volt osztálytársam, aki informatika szakra jár, és azt mondta, neki sincsenek egetrengető problémái a matek megértésével az ERŐSEBB! matekos csoportban sem... ;)

2013. nov. 16. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!