Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fizetnem kell az egyetemnek?...

Fizetnem kell az egyetemnek? HELP!

Figyelt kérdés
Tavaly felvettek a DE-BTK egyik szakára,költségtérítéses finanszírozási formában,de anyagi gondok miatt még a vizsgaidőszak előtt otthagytam az egyetemet.Nem fizettem be a következő félévi tandíjat,így az egész ott lóg a levegőben.Most pedig ugyanezen kar másik szakjára nyertem felvételt,most már állami ösztöndíjjal.holnap lesz a beiratkozás,és az a kérdésem,hogy az előző dolgokat,amiket otthagytam (pl nem teljesített kredit) ki kellesz fizetnem?? mert azt írták,hogy csak az regisztrálhat,akinek nincs tartozása a kar felé.aki tud,segítsen,előre is köszönöm!!!

2013. aug. 26. 12:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nézd meg a Neptunt, hogy van-e tartozásod az egyetem felé. Ha abból nem okosodsz ki, akkor menj be az egyetemre a tanulmányi osztályra megérdeklődni ezeket a dolgokat.
2013. aug. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha a második félévre kijelentkeztél vagy passzív voltál, akkor azt a félévet értelemszerűen nem kell kifizetni. Ha mégis benne van, akkor TO-ra bemégy és reklamálsz. Az egyéb költségeket viszont állnod kell és tartozásnak számít.
2013. aug. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Tandíjat valószínűleg nem kell visszafizetned

(ha otthagyatad az egészet vizsgák előtt)-

Mondjuk kiiratkozhattál volna.

Akkor teljesen egyértelmű lett volna. Mostmeg újra beiratkoznál

2013. aug. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ki kellesz fizetned a költségtérítést, ha neptunban aktiváltad a féléved. Meg mit jelent az hogy vizsgaidőszak előtt otthagytad? XD Márciusban úgy döntötté hogy nem jársz be többet oszt csá? XD A nem teljesített krediteket október második felében szokták kiírni. Azt is be kellesz fizetned.
2013. aug. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
34%

"Lóg a levegőben"-> nem iratkoztál ki?

Most jobban jártál volna, ha kiiratkoztál volna, mert akkor nem mondhatnák,hogy "dehát be voltál iratkozva"

2013. aug. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Akkor még most próbálkoz meg kiirtakozni

És utána újra beiratkozol.-

Csak lehet, hogy minderre kevés az idő

De próbáld meg (mást nem tudnék javasolni)

2013. aug. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
4. vagyok. Melyik félév tandíját nem fizetted be az előzőét vagy a következőét? Nem teljesen világos. A következő félévben nyilván nem lesz tandíjad.
2013. aug. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!