Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan készüljek érettségire?

Hogyan készüljek érettségire?

Figyelt kérdés

Ebben a tanévben fogok érettségizni.

Tartok tőle, hogy nem lesz elegendő időm a felkészülésre, ezért már most elő szeretnék rá készülni.

Bármilyen segítséget szívesen fogadok!

Az írásbelitől jobban tartok, ezért főként ehhez szeretnék tanácsokat kérni.

Várom az ötleteiteket, hogy miként könnyíthetném meg a készülést! :)


2013. aug. 26. 14:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Kezdj el ismételni! Főleg történelemből. Csinálsz valamiből emeltet? Ha igen, arra feküdj rá a legjobban.

Emellett töltögesd ki az eddigi évek feladatsorait, vagy legalább nézegesd őket, hogy tudd, mit várnak el, milyen fajta feladatokkal találkozhatsz a különböző érettségiken :)

2013. aug. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Nem teszek emeltet semmiből.

Az előző évi feladatsoroknak csak azért nem álltam neki, mert gondoltam tanórákon még úgyis megcsináljuk.

Az eddig tanultakat pedig majd átolvasgatom , hozzáolvasok másfelől, úgy hátha jobban megmarad.


Köszönöm a válaszod!


Abban tudsz, vagy tudna valaki választ adni, hogy vannak -e olyan témakör, amik mindig szerepelnek az adott tantárgyban? Ha igen, ezek mik? Itt az írásbelire gondolok most.

2013. aug. 27. 19:04
 3/6 anonim ***** válasza:

Na, előző vagyok. Hát igazából szerintem egy-egy feladatsort mindenképpen nézz meg minden tárgyadból, hogy lásd, milyen típusú az egész.


Magyar: első rész szövegértés, ahhoz semmiféle irodalmi tudásra nincs szükség általában, maximum nagyon alapműveltségre csak, plusz egy-két nyelvtani dologgal kell tisztában lenni, de azon kívül csak értened kell, amit olvasol. A második rész szövegalkotás. Egy érvelés, egy műelemzés (általában novella, de lehet vers is) és egy versösszehasonlítás - ezek közül kell egyet választanod. A műelemzés a legegyszerűbb általában, az érvelést tartják a legnehezebbnek, ahhoz kell irodalmi tudás, ugyanis irodalmi példákat kell hoznod, nagyon jól kell ismerned a műveket, amiket példának hozol.


Történelem: vannak rövid feladatok és esszéfeladatok is. Korszakokra, témakörökre van bontva az egész, ebből tényleg nézz meg egy példányt, hogy lásd, mennyire mindenbe belekérdeznek. Átfogóan kell tudni a 4 éves anyagot, ókortól napjainkig. Viszont nem kell annyira részletesen tudni mindent, mert használhatsz atlaszt. Ha azt megtanulod használni, nagyon hasznos, legális puska lehet. Az esszéknél könnyen beleköthetnek akármibe, ott tudnod kell sok mindent, mert a megadott forrásokon kívül saját ismereteidet is bele kell építened. Itt figyelni kell nagyon a terjedelemre. Javaslom, hogy nézz meg egy-két esszét olyan témákból, amiket már vettetek, és kb. tudsz, nézd meg a megoldókulcsban, hogy az adott feladathoz milyen tudást várnak el.


Másról alapvetően nem tudok nyilatkozni, nyelvekre szerintem nem kell külön készülnöd, elég az, amit a suliban fogtok, matekból pedig jóformán a gimnáziumban tanult minden anyagot tudnod kell.

2013. aug. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. aug. 28. 14:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Jobban jársz ha minél hamarabb elkezded tanulgatni. Akár már mától is.

Tapasztalat olyan gyorsan telik el ez az utolsó egy év, hogy csak na. Én nem tudtam már a fejem se kapkodni olyan gyorsan.

Matek világéletem úgy voltam vele, hogy elméletbe tudtam csak mindig iszonyat figyelmetlen voltam így elszámolás miatt elrontottam mindig a dogáim. 3-as lett nekem. /kevés kellett volna a jobbhoz/ Én ezt úgy csináltam, hogy a suliba ismételtünk, amiket adtak fel azt megcsináltam. Majd eőkerestem a 9-10-11 tankönyveket is. És témánként szépen sorba újra vettem. Ha valami nem ment addig csináltam amíg nem sikeredett. Utána meg mikor ezzel végeztem van ilyen szürke színű feladat gyűjtemény azokat megcsináltam. Hétköznap ez napi 1,5 óra volt hétvégén 2. Töriből és magyarból volt ilyen tételes könyvem + töriből ilyen fogalmas térképes évszámos emberes könyvem /barna színű/ Ezek jók voltak jól felépítették.

Nyelv: jó sok magnózás meg levélírás. A levelet olyan téren nagyon javaslom, hogy azt tanuld meg jól, hogy melyik levelet, hogy írjuk meg miket kell beleírni mert ha a két levelet megírod jól akkor a többit üresen is hagyhatod akkoris átmész. /ha angolból érettségizel akkor levelekben tudok segíteni/

VÁlasztottról is ezt tudom írni bár nem tudom mi lesz neked.


Magyar írásbeli: ez az amire nem lehet nagyon készülni. SZövegértéssel meg a fogalmaásokkal erre készültök...

2013. aug. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedves utolsó!

Azt meg tudnád nekem írni, hogy az említett könyveknek mi a címe?

2013. szept. 3. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!